Konkurs Europejski Zielony Ład – praktyczne informacje

Aktualności

Ruszył nabór wniosków w specjalnym konkursie H2020 Europejski Zielony Ład! To 20 nowych zaproszeń do składania wniosków w 11 obszarach z całkowitym budżetem 1 miliarda euro! W ramach konkursu będą finansowane projekty naukowe dotyczące kryzysu klimatycznego i ochrony unikalnych ekosystemów i różnorodności biologicznej w Europie. Komisja Europejska oczekuje, że w wyniku realizacji projektów powstaną innowacyjne rozwiązania, które przyniosą konkretne rezultaty dla obywateli. Poniżej znajdą Państwo najważniejsze informacje, w tym skrócony opis konkursu, a także linki do poszczególnych tematów konkursowych. Aby wesprzeć Państwa w poszukiwaniu partnerów do konsorcjów projektowych, zamieszczamy też informację o wirtualnych spotkaniach brokerskich oraz przykłady ofert potencjalnych partnerów (ang. expression of interests).

EUROPEJSKI ZIELONY ŁAD – OPIS KONKURSU

Celem konkursu dot. Zielonego Ładu (ang. Green Deal Call – GDC) jest wsparcie sprawiedliwej i zrównoważonej transformacji społecznej poprzez badania i innowacje. Stąd też, w ramach konkursu GDC będą finansowane zarówno pilotaże, projekty demonstracyjne i innowacyjne produkty, jak też innowacje dla lepszego zarządzania zieloną i cyfrową transformacją, innowacje społeczne i innowacyjne łańcuchy wartości. Oczekuje się, że wybrane projekty przyniosą namacalne i widoczne wyniki, stosunkowo szybko pokażą, w jaki sposób badania i innowacje mogą dostarczyć konkretnych rozwiązań dla głównych priorytetów Europejskiego Zielonego Ładu. Ponadto, oprócz rozwoju technologicznego i demonstracji, konkurs zachęca do opracowania nowych sposobów na zaangażowanie społeczeństwa obywatelskiego i wzmocnienie pozycji obywateli.

W skrócie, konkurs GDC obejmuje:

  • osiem obszarów tematycznych odzwierciedlających główne kierunki prac w ramach Europejskiego Zielonego Ładu;
  • trzy obszary horyzontalne (wzmacnianie wiedzy, wzmacnianie pozycji obywateli i współpraca międzynarodowa), które obejmą wszystkie osiem obszarów tematycznych i zaoferują długoterminową perspektywę dla osiągnięcia przemian określonych w strategii Europejski Zielony Ład.

Kalendarium:

  • Otwarcie konkursu: 22 września 2020 r.
  • Zakończenie naboru wniosków: 26 stycznia 2021 r. (godz. 17.00)

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej Biura PolSCA:

Polecamy też cykl webinariów, przeprowadzonych i zarejestrowanych przez ISERD, a także specjalną sesję European Green Deal and Just Transition, która odbyła się w ramach Europejskich Dni Badań i Innowacji 2020:

LISTA TEMATÓW KONKURSOWYCH

Konkurs Europejski Zielony Ład ma charakter przekrojowy i obejmuje następujące tematy:

AKTUALNE WYDARZENIA

MINIONE WYDARZENIA

POSZUKIWANIE PARTNERÓW DO PROJEKTU

Zainteresowanych wzięciem udziału w konkursie GDC i poszukujących partnerów do projektu zapraszamy do zarejestrowania się w specjalnej bazie ISERD – wystarczy tylko wypełnić formularz!

Zachęcamy ponadto do skorzystania ze wspólnej platformy rejestracji dla Partner Search Tool, przygotowanego przez sieć NCPs CARE. Narzędzie wyszukiwania partnerów NCP CARE zawiera wszystkie tematy związane z Europejskim Zielonym Ładem, w których można przedstawić swoją wiedzę specjalistyczną jako partner lub konsorcjum.

Zachęcamy też do przedstawienia swojej oferty w formie expression of interest (EoI) i zamieszczenia jej w zakładce partner search na portalu KE Funding & tender opportunities. Przygotowane EoIs można również przesyłać do Biura PolSCA z prośbą o rozpowszechnienie wśród sieci zagranicznych kontaktów, a także zamieszczenie na naszej stronie internetowej.

Wybrane przykłady expressions of interest dostępne są poniżej:

OFERTY WSPÓŁPRACY Z PAN


Jeżeli chcesz otrzymywać informacje od Biura PolSCA, zapisz się do naszego newslettera!

Opublikowano: 2020-09-30, J. Kramarczyk

Aktualizowano: 2020-11-20, J. Kramarczyk


Facebook