Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
24 stycznia, 2013 17:14 - 20:14

ERA Chairs – FP7 pilot call

Dnia 17 stycznia br. odbył się dzień informacyjny poświęcony ERA Chairs, jest to pilotażowy konkurs w ramach 7 PR, Program Szczegółowy CAPACITIES.

Celem zwycięskich projektów będzie przyciągnięcie wybitnych naukowców do instytucji pragnących uzyskać międzynarodową pozycję w dowolnej dziedzinie badań.
Budżet konkursu wynosi 12 mln € w ramach ERA Chairs, Komisja Europejska przyzna granty o wysokości maksymalnie 2.4 mln € dla każdego ERA Chair.
ERA Chairs ma zadanie wspomóc uniwersytety oraz instytucje badawcze z regionów europejskich o mniejszej intensywności badań naukowych i prac rozwojowych. Projekty mają pomóc w rozwinięciu i zademonstrowaniu potencjału zwycięskich jednostek, co ma się przełożyć na osiągniecie doskonałości naukowej niezbędnej do konkurowania na poziomie międzynarodowym. Jednostki starające się o grant będą musiały zademonstrować zdolność prowadzenia prac badawczych na poziomie europejskim.
Identyfikator konkursu: FP7-ERA Chairs-Pilot Call-2013
Ogłoszenie konkursu: 18 grudnia 2012
Zamknięcie konkursu: 30 maja 2013, godz.17.00 Brussels local time
Budżet: 12 mln €
Konkurs adresowany do Uczelni Wyższych i innych organizacji badawczych ( non-profit) usytuowanych w regionach konwergencji i najbardziej oddalonych regionach UE.
Schemat finansowania: CSA-SA, pojedynczy beneficjent.
Więcej informacji:
Strona internetowa ERA Chairs – http://ec.europa.eu/research/era/era-chairs_en.html
Fact sheet – http://ec.europa.eu/research/fp7/pdf/era_fact_sheet.pdf


Szczegóły

Kategoria:
Data:
24 stycznia, 2013
Czas:
17:14 - 20:14
Wydarzenie Tagi:

Office PolSCA
Rue du Trône 98
Brussels, 1050 Belgium
Facebook