V4 Training – wiosna 2023

29 marca 08:00 31 marca 17:00

V4 Training to szkolenie przeznaczone dla doświadczonych menadżerów badań pracujących w działach projektów (przede wszystkim międzynarodowych: H2020 i Horyzont Europa) wyłącznie na uczelniach, w instytutach naukowych i badawczych (nie w przedsiębiorstwach) w działach odpowiedzialnych za pozyskiwanie, zarządzanie i raportowanie.

Wydarzenie, którego wiosenna edycja odbędzie się między 29 a 31 marca, jest organizowane w Brukseli przez Biuro PolSCA wraz z Czeskim Biurem Łącznikowym ds. Edukacji i Nauki (CZELO), Narodowym Biurem Badań, Rozwoju i Innowacji na Węgrzech (NRDIO) oraz Słowackim Biurem Łącznikowym ds. Badań i Rozwoju (SLORD). Jego głównym celem jest poszerzenie wiedzy, a zarazem wzmocnienie znaczenia działalności, pracowników działów projektów w instytutach, co z kolei przyczyni się do zwiększenia polskiego uczestnictwa w programie ramowym Horyzont Europa.

Łączna liczba uczestników z każdego kraju Grupy Wyszehradzkiej oraz z krajów stowarzyszonych w IGLO (Informal Group of RTD Liaison Offices) to 35 osób, w tym 7 menadżerów z Polski.

W programie V4 Training można zazwyczaj znaleźć wystąpienia przedstawicieli Komisji Europejskiej, ekspertów z biur łącznikowych czy uniwersytetów. Ponadto zachęcamy uczestników do wymiany doświadczeń podczas pracy w grupach oraz spotkań networkingowych. Szczegóły najbliższej edycji przedstawimy wyłonionym uczestnikom w lutym 2023.


Horizon Europe Navigators MeetUp: Widening instruments – Twinning & Pathways to Synergies

27 marca 14:00 15:30

(wiecej…)

Za nami pierwsze w Brukseli spotkanie Science: Polish Perspectives Meetup!

Aktualności

W dniach 9-10 marca 2023 w Brukseli po raz pierwszy odbyło się wydarzenie Polish Perspectives Meetup Brussels, zorganizowane przez Fundację Polonium, Biuro PolSCA PAN w Brukseli, biuro NCBR – Business & Science Poland oraz Ambasadę RP w Królestwie Belgii. Organizatorów połączył wspólny cel zgromadzenia przedstawicieli polskiej diaspory naukowej z krajów Beneluksu.

fot. Tomasz Cibulla, zbsstudio.be
(wiecej…)

Science: Polish Perspective Meetup 2023 w Brukseli

9 marca 17:30 10 marca 20:00

Biuro PolSCA, Fundacja Polonium, Biuro Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Brukseli (NCBR – BSP) oraz Ambasada Polski w Królestwie Belgii serdecznie zapraszają naukowców do udziału w SPP Meetup 2023! Wydarzenie odbędzie się w Brukseli w dniach od 9 do 10 marca 2023.

(wiecej…)

Poznaj tegoroczną ofertę konkursową NCN i NCBR na międzynarodowe projekty badawcze!

Aktualności

Szukasz możliwości finansowania badań, aby zrealizować swój wymarzony projekt przy udziale partnerów zagranicznych? Czy jest Ci znana szeroka gama europejskich programów finansowania, które mogą Ci pomóc w osiągnięciu Twoich celów naukowych? Zapoznaj się z bogatą ofertą konkursową NCN i NCBR!

(wiecej…)

Konferencja: Doskonałość naukowa nie ma płci [Poznań]

10 lutego 09:00 17:30

Zapraszamy na konferencję „Doskonałość Naukowa nie ma Płci”, skierowaną do władz jednostek naukowo-badawczych, przedstawicieli Ministerstwa Edukacji i Nauki, instytucji finansujących naukę w Polsce oraz organizacji zajmujących się promowaniem nauki i badań naukowych w Polsce.

(wiecej…)

Horizon Europe Navigators MeetUp: Wzmacnianie szans na sukces w Horyzoncie Europa

9 lutego 09:00 15:30

(wiecej…)

Wypowiedz się nt. programów ramowych 2014 – 2027. Komisja Europejska zaprasza do konsultacji społecznych!

Aktualności

Konsultacje społeczne na temat przeszłości, teraźniejszości i przyszłości europejskich programów ramowych w zakresie badań naukowych i innowacji na lata 2014–2027. Wypełnij ankietę i podziel się swoimi opiniami na temat wyników programu Horyzont 2020 i programu Horyzont UE oraz ukształtuj priorytety UE w zakresie badań naukowych i innowacji na lata 2025–2027. Masz czas do 23 lutego!

(wiecej…)

Webinarium: Finansowanie projektów międzynarodowych. Oferta konkursowa NCN i NCBR

27 stycznia 09:00 13:30

Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli we współpracy z Narodowym Centrum NaukiNarodowym Centrum Badań i Rozwoju zapraszają na spotkanie szkoleniowe na temat konkursów międzynarodowych na projekty badawcze, realizowane we współpracy wielostronnej, w szczególności w ramach programów ramowych Horyzont 2020 i Horyzont Europa.

(wiecej…)

Horizon Europe Navigators MeetUp: Research Managers & Administrators (RMAs)

12 stycznia 13:00 15:00

Pierwsze w 2023 roku spotkanie w ramach sieci Horizon Europe Naviagators odbędzie się w czwartek, 12 stycznia 2023, w godzinach 13.00 – 15.00. Podczas spotkania Stijn Delaure (Komisja Europejska, Dyrektoriat ds. badań i innowacji) przedstawi ERA Action Plan w kontekście profesjonalizacji menadżerów badań, Nik Claesen – dyrektor generalny EARMA – zaprezentuje działania tej organizacji (European Association of Research Managers and Administrators), a Cyprian Tomasik (Instytut Genetyki i Biotechnologii Zwierząt PAN, członek sieci HE Navigators) i Zygmunt Krasiński (Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN) opowiedzą o działaniach krajowego stowarzyszenia menadżerów badań – KRAB.

Spotkanie stanowi część cyklu dedykowanych spotkań dla menadżerów badań w instytutach naukowych Polskiej Akademii Nauk, realizowanego w synergii z programem PASIFIC.


Następna strona »
Facebook