V4 Training for Research Project Managers – rozpoczęliśmy nabór do kolejnej edycji (jesień 2024)!

Aktualności

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji naszego flagowego szkolenia „V4 Training for Research Project Managers”, które odbędzie się w Brukseli w dniach 4, 5 i 6 listopada 2024. Podobnie jak w poprzednich latach, współorganizujemy je we współpracy z Czeskim Biurem Łącznikowym ds. Edukacji i Nauki (CZELO), Narodowym Biurem Badań, Rozwoju i Innowacji na Węgrzech (NRDIO) oraz Słowackim Biurem Łącznikowym ds. Badań i Rozwoju (SLORD). 

To szkolenie jest dedykowane doświadczonym menedżerom projektów badawczych z instytucji naukowych, głównie uczelni oraz instytutów i centrów badawczych, którzy zajmują się zarządzaniem projektami, w tym pozyskiwaniem funduszy, budżetowaniem oraz raportowaniem. Nacisk kładziemy na projekty międzynarodowe w ramach programów ramowych UE ds. badań i innowacji (aktualnie Horyzont Europa).  

Szkolenie nie jest skierowane do pracowników naukowych ani osób pracujących w sektorze biznesowym.  Zarówno szkolenie, jak i rekrutacja przebiega w języku angielskim. 

Głównym celem wydarzenia jest poszerzenie wiedzy i umiejętności menedżerów projektów badawczych oraz podniesienie rangi ich pracy, co ma przyczynić się do zwiększenia udziału Polski w programie ramowym Horyzont Europa. 

W ramach szkolenia „V4 Training” przewidziane są prezentacje przedstawicieli Komisji Europejskiej, ekspertów z biur łącznikowych oraz ośrodków akademickich. Ponadto zachęcamy uczestników do aktywnego udziału w grupowych dyskusjach oraz spotkaniach networkingowych, podczas których mogą wymieniać doświadczenia. 

Aby zgłosić swoją kandydaturę, prosimy o wypełnienie formularza do 23 czerwca i przesłanie CV na adres polsca@polsca.pan.pl. Spośród nadesłanych zgłoszeń przedstawiciele Biura PolSCA wybiorą 7 uczestników (łączna liczba miejsc wynosi 35). Planujemy poinformować o wynikach naboru do 6 lipca poprzez bezpośredni kontakt z wybranymi uczestnikami. Istnieje również możliwość zakwalifikowania się na listę rezerwową, która może umożliwić udział w kolejnych edycjach szkolenia. 

Udział w szkoleniu „V4 Training for Research Project Managers” jest bezpłatny, jednak koszty podróży i zakwaterowania pokrywają sami uczestnicy. 

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń poprzez formularz 

Poprzednie edycje: 

Wiosna 2024 

Jesień 2023 


Facebook