Za nami pierwsze w Brukseli spotkanie Science: Polish Perspectives Meetup!
W dniach 9-10 marca 2023 w Brukseli po raz pierwszy odbyło się wydarzenie Polish Perspectives Meetup Brussels, zorganizowane przez Fundację Polonium, Biuro PolSCA PAN w Brukseli, biuro NCBR – Business & Science Poland oraz Ambasadę RP w Królestwie Belgii. Organizatorów połączył wspólny cel zgromadzenia przedstawicieli polskiej diaspory naukowej z krajów Beneluksu.

Poznaj tegoroczną ofertę konkursową NCN i NCBR na międzynarodowe projekty badawcze!
Szukasz możliwości finansowania badań, aby zrealizować swój wymarzony projekt przy udziale partnerów zagranicznych? Czy jest Ci znana szeroka gama europejskich programów finansowania, które mogą Ci pomóc w osiągnięciu Twoich celów naukowych? Zapoznaj się z bogatą ofertą konkursową NCN i NCBR!

Wypowiedz się nt. programów ramowych 2014 – 2027. Komisja Europejska zaprasza do konsultacji społecznych!
Konsultacje społeczne na temat przeszłości, teraźniejszości i przyszłości europejskich programów ramowych w zakresie badań naukowych i innowacji na lata 2014–2027. Wypełnij ankietę i podziel się swoimi opiniami na temat wyników programu Horyzont 2020 i programu Horyzont UE oraz ukształtuj priorytety UE w zakresie badań naukowych i innowacji na lata 2025–2027. Masz czas do 23 lutego!

Programy Pracy 2023-24 dla Horyzontu Europa – nowe możliwości dla B+R+I
6 grudnia 2022 r. Komisja Europejska opublikowała Programy Pracy na lata 2023-24 Horyzontu Europa, największego programu finansowania badań i innowacji UE na lata 2021-2027. W ich ramach w ciągu najbliższych dwóch latach zostaną rozpisane konkursy na łączną kwotę 13,5 mld EUR. Programy Pracy zawierają informacje o tematyce, budżetach i harmonogramach konkursów na projekty badawcze i innowacyjne.
(wiecej…)V4 Training – rozpoczęliśmy nabór do kolejnej edycji (wiosna 2023)!
Ponownie ruszył nabór uczestników kolejnej edycji „V4 Training for Research Project Managers”! Zapraszamy do Brukseli (29, 30 i 31 marca) menedżerów badań pracujących w działach projektów uczelni, instytutów naukowych i badawczych odpowiedzialnych za pozyskiwanie, zarządzanie i raportowanie. Zgłoszenia są przyjmowane do 29 stycznia 2023!
(wiecej…)„V4 Training for Research Project Managers” – podsumowanie edycji jesień 2022
„V4 Training for Research Project Managers” to flagowe szkolenie Biura PolSCA. Jego celem jest wsparcie i rozwój menedżerów europejskich projektów naukowych (przede wszystkim Horyzont 2020 i Horyzont Europa) pracujących na uczelniach, w instytutach naukowych i badawczych w działach odpowiedzialnych za pozyskiwanie, zarządzanie i raportowanie. Szkolenia te współorganizowane są począwszy od roku 2016 wraz z Czeskim Biurem Łącznikowym ds. Badań, Rozwoju i Innowacji (CZELO), Narodowym Biurem Badań, Rozwoju i Innowacji na Węgrzech (NRDIO) oraz Słowackim Biurem Łącznikowym ds. Badań i Rozwoju (SLORD). Obecne szkolenie było 12 edycją. Do tej pory obiorcami szkolenia było ponad 420 osób, w tym 80 uczestników z polskich jednostek naukowych!
(wiecej…)Jak angażować interesariuszy w badania klimatyczne?

Umiejętność identyfikowania i angażowania różnych podmiotów do wspólnej pracy nad projektami badawczymi jest kluczowym krokiem w rozwiązywaniu istotnych wyzwań związanych ze zmianami klimatu. Dlatego właśnie 29 września Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli zorganizowało sesję informacyjną pt.: How to involve stakeholders in the climate-related R&I projects?, która była częścią V edycji konferencji Polish Scientific Networks Climate „Change: Science & Society” (Wrocław, 28 – 30 września 2022). Konferencja miała charakter interdyscyplinarny i międzynarodowy. Uczestniczyli w niej czołowi badacze i eksperci klimatyczni z Polski i całego świata, dyskutując różne aspekty wpływu zmian klimatu na środowisko i społeczeństwo oraz odpowiednie metody reagowania na te zmiany.
(wiecej…)Zbliża się jesienna edycja V4 Training – ponownie w Brukseli!
Już 12 października rozpocznie się kolejna edycja trzydniowego szkolenia V4 Training, które po ponad dwuletniej przerwie na formułę online, odbędzie się znów stacjonarnie w Brukseli. Wśród 35 uczestników z każdego kraju Grupy Wyszehradzkiej oraz z krajów stowarzyszonych w IGLO (Informal Group of RTD Liaison Offices) zaprosiliśmy 7 osób z Polski.
(wiecej…)Spotkanie online zagranicznych Stacji Naukowych PAN: Działalność, Plany, Współpraca
Stacje naukowe PAN w Paryżu, Wiedniu, Rzymie, Przedstawicielstwo PAN w Kijowie, Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie i Biuro Promocji Nauki PolSCA w Brukseli pracują nad rozpowszechnianiem informacji o osiągnięciach polskiej nauki zagranicą. Głównym celem jest promocja sukcesów badaczy, pomoc przy nawiązywaniu kontaktów z zagranicznymi partnerami i wsparcie współpracy akademickiej.
(wiecej…)Spotkanie sieciujące w ramach klastra 6. Horyzontu Europa już za nami!

Blisko 110 uczestników i 22 prelegentów z całej Europy dołączyło do Spotkania brokerskiego wokół klastra 6 Horyzontu Europa, które miało miejsce 29 czerwca w formule online! Wydarzenie stanowiło kontynuację #V4Conference2022 pt. “Benefits and challenges of participation in co-funded partnerships with a thematic focus on Cluster 6: Food, Bioeconomy, Natural Resources, Agriculture and Environment”, która odbyła się dwa tygodnie wcześniej. Organizatorami obydwu wydarzeń były biura łącznikowe krajów Grupy Wyszehradzkiej z siedzibą w Brukseli.
(wiecej…)Następna strona »