Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
11 kwietnia, 2019 09:00 - 13 kwietnia, 2019 15:00

Konferencja „Kapitalizm, osobowość i kultura”

W dniach 11-13 kwietnia 2019 r. w Paryżu odbędzie się konferencja pt. „Kapitalizm, osobowość i kultura”, której współorganizatorem jest Stacja Naukowa Polskiej Akademii Nauk w Paryżu. Celem tej konferencji jest przedstawienie, w sposób multidyscyplinarny, stosunków, które rządzą kapitalizmem, osobowością i kulturą oraz konfrontacja różnych współczesnych perspektyw na ten temat.

Efekty handlu i przemysłu były przedmiotem refleksji filozofów, dramaturgów i komentatorów życia w społeczeństwie od czasów starożytnych. Ta refleksja wzrosła wraz z rozwojem komercyjnych i kapitalistycznych przedsiębiorstw w Europie od XVIII wieku. Teatr, powieści i rozwój nowych teorii politycznych i społecznych były źródłem oświecenia tak samo jak filozofia. W XX wieku kino i telewizja często debatowały nad tymi kwestiami, które nadal cieszą się zainteresowaniem zarówno opinii publicznej, jak i środowisk akademickich.

Pośród prelegentek znalazły się także przedstawicielki Biura PolSCA. Dyrektor Biura, dr hab. Małgorzata Molęda-Zdziech zaprezentuje referat Which capitalism ? – some scenarios of capitalism in postmodern sociological approaches (Z.Bauman, A.Giddens, R. Sennett), natomiast dr Justyna Kramarczyk podczas piątkowej sesji wystąpi z referatem Winners or losers? Capitalist transformation, time and personality – a Polish perspective. 

Wstępny program oraz pozostałe informacje na temat konferencji można znaleźć tutaj.


Szczegóły

Start:
11 kwietnia, 2019 09:00
Koniec:
13 kwietnia, 2019 15:00
Strona internetowa:
http://msh-paris-saclay.fr/event/colloque-capitalisme-personnalite-culture/
Facebook