Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
24 stycznia, 2018 09:00 - 17:00

Spotkanie konsorcjum projektu OaSIS

Dnia 24 stycznia w salce konferencyjnej Biura PolSCA w Brukseli odbędzie się pierwsze spotkanie konsorcjum projektu OASIS, koordynowanego przez Politechnikę Krakowską. Projekt dotyczy optymalizacji metod wsparcia innowacyjnych przedsiębiorstw (MŚP) i ich segmentacji i został sfinansowany w ramach programu INNOSUP z HORYZONTU 2020.

Celem projektu OaSIS jest wzmocnienie wzrostu gospodarczego i innowacyjnego potencjału Europy poprzez optymalizację programów wsparcia innowacji, dystrybuowanych przez agencje rozwoju regionalnego i administrację publiczną. Optymalizacja zostanie osiągnięta poprzez segmentację innowacyjnych MŚP (Małe i Średnie Przedsiębiorstwa), identyfikację grup przedsiębiorców o najwyższym potencjale wzrostu i skierowanie ich do różnych programów, przy których wykorzystaniu będą mogli oni osiągnąć rezultaty odpowiadające ich potrzebom, potencjałowi i ambicji. Taka analiza prowadzi do lepszego zrozumienia możliwości i działań w zakresie innowacji, a także ich wyników, osiągania większego ekonomicznego i społecznego wpływu programów wsparcia innowacji oraz poprawy skuteczności i efektywności działania agencji wspierających innowacje.

Aby zrealizować wyżej przedstawiony projekt Politechnika Krakowska planuje współpracę z następującymi partnerami międzynarodowymi:

EURADA – Europejskie Stowarzyszenie Agencji Rozwoju Regionalnego z Belgii, zrzeszające 65 agencji z 21 krajów Unii Europejskiej – www.eurada.org
Linknovate – hiszpański Start-Up zajmujący się analizą dużych zbiorów danych w sposób umożliwiający odkrycie korelacji na podstawie danych historycznych www.linknovate.com

Ulotka informacyjna projektu OaSIS: http://www.portaloasis.com/

 

Źródło informacji: projekt OaSIS

Szczegóły

Kategoria:
Data:
24 stycznia, 2018
Czas:
09:00 - 17:00

Biuro PolSCA
Rue du Trône 98
Bruksela, 1050 Belgium
+ Google Map
Facebook