Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
11 kwietnia, 2018 10:00 - 12:00

Spotkanie dla przedstawicielstw polskich regionów

Rewolucja bike sharing! Jasne (i ciemne!) strony miejskich systemów rowerowych

Biuro Promocji Nauki PolSCA zaprasza przedstawicieli Biur Regionalnych na comiesięczne spotkanie, które odbędzie się tym razem w środę 11 kwietnia 2018 r. o godz. 10:00.

Tematem spotkania będą rowery miejskie – jeden z najdynamiczniej rozwijających się obszarów transportu publicznego. Są wielką nadzieją na udrożnienie ruchu w zatłoczonych aglomeracjach Europy. Budzą entuzjazm użytkowników i zainteresowanie mediów. Coraz więcej samorządów zamierza wprowadzić system rowerowy na swoim terenie. Jednak piękna wizja i brak doświadczenia często przesłaniają problemy związane z funkcjonowaniem i utrzymaniem systemu.

Warto więc poznać szanse i zagrożenia, jakie wiążą się z rozwijaniem systemów rowerowych w miastach Polski i Europy, a także najlepsze praktyki i najnowsze trendy. Do tych ostatnich należy m.in. rozszerzenie myślenia o rowerach miejskich jako o istotnym rozwiązaniu transportowym na obszarach podmiejskich i aglomeracyjnych, które może być realizowane wspólnie na przykład z przewoźnikami kolejowymi.

O kierunkach rozwoju systemów rowerowych, modelach funkcjonowania i warunkach sukcesu opowie pan Adam Michalewicz z firmy Next Bike.

Podczas spotkania zostaną poruszone następujące kwestie:

– dobre praktyki, nowe trendy czyli jak dzisiaj funkcjonują systemy rowerowe w Polsce
i Europie.

– przyszłość rowerów miejskich czyli szanse, zagrożenia i możliwości rozwoju systemów rowerowych

– zasada włączenia czyli jak na systemie rowerowym mogą wszyscy skorzystać.

 

Pan Adam Michalewicz jest przedsiębiorcą i inwestorem z 20-letnim doświadczeniem
w tworzeniu, zarządzaniu oraz nadzorze nad spółkami prawa handlowego. Posiada Międzynarodowy Dyplom Zarządzania IFG – MBA Master of Business Administration Francuskiego Instytutu Zarządzania oraz dyplom Międzynarodowego Programu Kształcenia Kadr Naukowych na Uniwersytecie Nawarra, IESE Business School w Barcelonie. Ponadto uzyskał dyplom ukończenia programu TEMPUS (specjalizacja: Logistyka Międzynarodowa) w HEAO Arnhem Business School w Holandii. W latach 1997 – 2005 brał udział w seminarium doktoranckim w Katedrze Logistyki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (praca doktorska w tematyce: Business Process Reengineering).W latach 1998 – 2006 był wykładowcą akademickim w Szkole Głównej Handlowej.

 

Serdecznie zapraszamy!


Szczegóły

Data:
11 kwietnia, 2018
Czas:
10:00 - 12:00

PolSCA
Rue du Trône 98
Bruksela, 1050 Belgium
+ Google Map
Facebook