Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
5 grudnia, 2012 11:27 - 14:27

Szkolenie dotyczące programu HORYZONT 2020

Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach / Branżowy Punkt Kontaktowy przy Polskiej Platformie Technologicznej Środowiska we współpracy z Regionalnym Punktem Kontaktowym Politechnika Śląska mają oragnizują szkolenie dotyczące programu Horyzont 2020.
Celem szkolenia jest prezentacja nowych możliwości finansowania projektów
ze środków krajowych i zagranicznych oraz nowych instrumentów finansowych dla przedsiębiorstw i we współpracy biznes-nauka.
godz. 10.30
miejsce: Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach przy ul. Kossutha 6.
Celem szkolenia jest prezentacja nowych możliwości finansowania projektów ze środków krajowych i zagranicznych oraz nowych instrumentów finansowych dla przedsiębiorstw i we współpracy biznes-nauka.
Przedstawiony zostanie aktualny stan przygotowań do programu Horyzont 2020 ze szczególnym uwzględnieniem możliwości uzyskania wsparcia przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Ponadto w trakcie szkolenia zaprezentowane zostaną Europejskie Partnerstwa Innowacji na rzecz wody i efektywnej gospodarki zasobami oraz drugi konkurs projektu ERA-Net Ecoinnovera, a także aktualne działania podejmowane przez Biuro PolSCA w Brukseli i możliwości wsparcia oferowane przez Biuro w związku z przygotowaniami do Horyzontu 2020. Przewidziano także wystąpienie przedstawiciela Ministerstwa Środowiska na temat projektowanego systemu wspierania ekoinnowacji.
Szkolenie skierowane jest do przedsiębiorców, stowarzyszeń przedsiębiorców, przedstawicieli jednostek naukowych, uczelni wyższych i punktów kontaktowych programów UE.
Szkolenie odbędzie się 12 grudnia 2012 w Sali Kolumnowej Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach przy ul. Kossutha 6.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
W celu zarejestrowania się na szkolenie prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego i odesłanie go faksem na numer 32 254 17 17 lub mailowo na adres: office@envitech-net.org w nieprzekraczalnym terminie do 7 grudnia 2012.
Wszelkich informacji na temat imprezy udziela BPK IETU pod numerem telefonu 32 254 60 31 wewn. 269 lub mailowo pod adresem office@envitech-net.org
Do pobrania:


Szczegóły

Kategoria:
Data:
5 grudnia, 2012
Czas:
11:27 - 14:27
Wydarzenie Tagi:
,

Office PolSCA
Rue du Trône 98
Brussels, 1050 Belgium
Facebook