Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
7 maja, 2014 15:31 - 18:31

Innowacyjne rozwiązania rewitalizacji terenów zdegradowanych

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w VIII Międzynarodowej Konferencji – Innowacyjne Rozwiązania Rewitalizacji Terenów Zdegradowanych organizowanej przez Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego i Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w dniach 6-8 października 2014 w Ustroniu i Katowicach.
Celem konferencji jest prezentacja osiągnięć i wyników prac naukowo-badawczych, praktycznych rozwiązań technicznych i organizacyjnych wspierających zrównoważony rozwój terenów zdegradowanych.
Wiodącą problematyką tegorocznej Konferencji jest rewitalizacja obiektów i terenów poprzemysłowych.
Rewitalizacja terenów poprzemysłowych i zdegradowanych stanowi jedno z poważniejszych wyzwań stojących przed tzw. starymi okręgami przemysłowymi. Jednym z ważniejszych czynników rozwoju każdego regionu, który przeszedł proces restrukturyzacji przemysłu, jest kompleksowa rewitalizacja terenów i obiektów postindustrialnych pozostałych po tym procesie.

Tereny i obiekty industrialne wiele lat temu wpisane zostały w krajobraz regionów i miast przemysłowych. Traktowane jednak jako zasób, mogą zostać przekształcone w kapitał, który może odegrać istotną rolę w strategii zrównoważonego rozwoju zarówno na poziomie lokalnym, jak i całego kraju. Zapewnienie ich właściwego funkcjonowania wymaga szeregu nowoczesnych, innowacyjnych działań środowiskowych, przestrzennych, inwestycyjno-budowlanych i społeczno-gospodarczych.
Zobacz: szczegółową tematykę Konferencji oraz I Komunikat


Szczegóły

Kategoria:
Data:
7 maja, 2014
Czas:
15:31 - 18:31
Wydarzenie Tagi:

Office PolSCA
Rue du Trône 98
Brussels, 1050 Belgium
Facebook