Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
10 maja, 2021 13:00 - 15:15

Webinarium: Misja STARFISH 2030: Odbudujmy nasze zasoby wodne i oceany

W imieniu organizatorów – Biura PolSCA PAN w Brukseli oraz Biura NCBR w Brukseli (BSP) – serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium pn. „Misja Starfish 2030: Odbudujmy nasze zasoby wodne i oceany”, który odbędzie się 10 maja 2021 r. w godz. 13:00 – 15:15.

Wody oceaniczne, morskie, przybrzeżne i śródlądowe stanowią jeden system, który obejmuje ok. 71% powierzchni Ziemi. Misja europejska Starfish 2030 w ramach Horyzontu Europa będzie wspierać nowe pomysły, badania naukowe i innowacje w celu opracowania i zwiększenia skali rozwiązań, które mogą zmienić sposób, w jaki dbamy o nasze błękitne środowisko.

Raport przygotowany przez Radę Misji Starfish 2030 jest propozycją działań, jakie należy podjąć, aby poprawić sytuację środowiska wodnego, oraz narzędziem zwiększania świadomości ich znaczenia wśród obywateli. Inspirując się kształtem rozgwiazdy, misja zostanie poświęcona pięciu nadrzędnym celom, m.in. powstrzymaniu zanieczyszczeń i regeneracji przyrody.

W spotkaniu wezmą udział: Przedstawiciel Komisji Europejskiej, który opowie o głównych założeniach i celach Misji Starfish 2030, Pani Klara Ramm, członkini Rady Misji Starfish 2030 oraz wybitni prelegenci – eksperci w zakresie polityki wodnej i ochrony wód, którzy będą uczestniczyć w dwóch panelach dyskusyjnych dotyczących regeneracji ekosystemów morskich i wodnych oraz powstrzymania zanieczyszczeń. Po stronie Polskiej Akademii Nauk prelegentami będą: prof. Paweł Rowiński, wiceprezes PAN, oraz prof. Jan M. Węsławski, Instytut Oceanologii PAN. Na koniec spotkania przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi z prelegentami.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem misji europejskich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, którego agendę znajdą Państwo tutaj.

Rejestracja jest dostępna pod linkiem.

 


Szczegóły

Data:
10 maja, 2021
Czas:
13:00 - 15:15

Rue du Trône 98
Brussels, 1050 Belgium

Organizatorzy

Biuro PolSCA
NCBR/BSP
Facebook