Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
2 października, 2020 10:00 - 12:00

Spotkanie z cyklu „Dyskusje o Horyzoncie w Biurze PolSCA”, temat: OPEN SCIENCE

W dniu 2 października br. odbędzie się kolejne spotkanie online z cyklu „Dyskusje o Horyzoncie w Biurze PolSCA”, adresowane do reprezentantów polskich przedstawicielstw regionalnych w Brukseli. Naszym gościem będzie Pani Aleksandra HebdaAsystent ds. Koordynacji Stosunków Międzyinstytucjonalnych w DG RTD, G.4 – Open Science, Science and Society.

Spotkanie będzie poświęcone otwartej nauce (ang. open science), która kładzie nacisk na to, aby badacze dzielili się wiedzą, na jak najwcześniejszym etapie procesu badawczego, nie tylko ze wszystkimi istotnymi podmiotami zajmującymi się badaniami i innowacjami, a także ze społeczeństwem w szerokim znaczeniu. Komisja Europejska opowiada się za otwartą nauką jako modus operandi dla całego obszaru badań i innowacji, stąd też planowany większy nacisk na kwestie związane z open science w Europejskiej Przestrzeni Badawczej oraz programie Horyzont Europa.

Spotkanie ma charakter zamknięty. Link do rejestracji dla przedstawicieli polskich regionów w Brukseli dostępny jest tutaj: https://forms.gle/tBkzntWnWgy6LiNY9.

Na podstawie otrzymanych zgłoszeń zostaną przesłane zaproszenia do udziału w webinarium za pośrednictwem platformy ZOOM.

 

 Grafika @ www.freepik.com

Szczegóły

Data:
2 października, 2020
Czas:
10:00 - 12:00

Biuro PolSCA
Rue du Trône 98
Bruksela, 1050 Belgium

Organizator

Biuro PolSCA
Facebook