Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
5 listopada, 2019 18:00 - 19:30

Wydarzenie: „W poszukiwaniu nowego europejskiego kontraktu na rzecz spójności społecznej”

Dom Historii Europejskiej, Instytut Polski w Brukseli, EUNIC Brussels, Alliance Francaise, British Council i Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli zapraszają na wydarzenie „W poszukiwaniu nowego europejskiego kontraktu na rzecz spójności społecznej”, które odbędzie się 5 listopada 2019 r. w Domu Historii Europejskiej (Rue Belliard 135, Bruksela). 

Projekt „For A New European Social Contract” to seria dyskusji, które mają na celu ponowne przemyślenie umowy społecznej, tak aby nie opierała się już na relacjach między obywatelami a państwem, ale wykraczała poza, biorąc pod uwagę różne wymiary życia dzisiaj i kluczowe problemy, przed którymi stoją obywatele. Celem wydarzenia jest podjęcie dyskusji na temat czynników sprzyjających i wstrzymujących budowanie spójności społecznej, roli naukowców w tym procesie, a także możliwych sposobów wzmacniania więzi między mieszkańcami Unii Europejskiej, społeczeństwem obywatelskim a państwami.

Wśród gości zaproszonych do uczestnictwa w panelu dyskusyjnym znaleźli się: Jacqui Broadhead (Global Exchange on Migration and Diversity, University of Oxford), Yves Sintomer (Paris 8 University) oraz dyrektorka Biura PolSCA dr hab. Małgorzata Molęda-Zdziech. Dyskusja będzie moderowana przez Kélig Puyet, kierującą Social Platform.

Wydarzenie jest otwarte, ale obowiązuje rejestracja. Link do rejestracji dostępny tutaj.

Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej Instytutu Polskiego w Brukseli.


Szczegóły

Data:
5 listopada, 2019
Czas:
18:00 - 19:30
Strona internetowa:
http://www.culturepolonaise.eu/3,3,929,en,FOR_A_NEW_EUROPEAN_SOCIAL_CONTRACT_UNITED_FOR_SOCIAL_COHESION

Dom Historii Europejskiej
Rue Belliard 135
Bruksela, 1000 Belgium
Facebook