Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konferencja krajów Grupy Wyszehradzkiej: “Benefits and challenges of participation in co-funded partnerships with a thematic focus on Cluster 6: Food, Bioeconomy, Natural Resources, Agriculture and Environment”

13 czerwca, 2022 10:00 14:00

Krajowe Biuro ds. Badań, Rozwoju i Innowacji na Węgrzech (NRDIO) wraz z Czeskim Biurem Łącznikowym ds. Edukacji i Badań (CZELO), Biurem Promocji Nauki (PolSCA) i Słowackim Biurem Łącznikowym ds. Badań i Rozwoju (SLORD) zapraszają na konferencję: “Benefits and challenges of participation in co-funded partnerships with a thematic focus on Cluster 6: Food, Bioeconomy, Natural Resources, Agriculture and Environment”. Wydarzenie organizowane jest w ramach węgierskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej.

Spotkanie rozpocznie się od prezentacji przedstawicielki Komisji Europejskiej na temat strategicznego planowania krajobrazu partnerstw oraz pierwszych wniosków z ich monitoringu. Po niej nastąpi pierwszy panel dyskusyjny, który obejmie takie tematy jak m.in. skuteczne planowanie struktur wsparcia, zasobów ludzkich i finansowych w celu umożliwienia pomyślnego uczestnictwa w partnerstwach współfinansowanych Horyzontu Europa. Drugi panel pozwoli na zaprezentowanie dobrych przykładów uczestnictwa w projektach lub w strukturach doradczych partnerstw. Wspólny lunch na zakończenie konferencji będzie natomiast doskonałą okazją do kontynuowania rozmów w bardziej nieformalnej atmosferze.

Wydarzenie odbędzie się 13 czerwca w godz. do 10.00-14.00 w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa Węgier przy UE (1040 Bruksela, Rue de Trèves 92-98.). Jego przebieg będzie można również śledzić za pośrednictwem Internetu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga dokonania rejestracji poprzez FORMULARZ (również w przypadku udziału online).

Z uwagi na limit miejsc, w przypadku uczestnictwa fizycznego, rekomendujemy możliwie szybką rejestrację.  Ostateczne potwierdzenie i program z nazwiskami prelegentów zostanie udostępniony na tydzień przed wydarzeniem.

10:00 – 10:05Otwarcie
10:05 – 10:30Przemówienie otwierające przedstawiciela Komisji Europejskiej
10:30 – 11:30Panel dyskusyjny nt. strategicznego planowania partnerstw
11:30 – 11:40Przerwa kawowa
11:40 – 12:40Panel naukowy
12:40 – 13:00Wystąpienie przedstawicieli inicjatywy BioEAST
13:00Uwagi końcowe, a następnie lekki lunch

Opis konferencji wraz ze wstępnym programem (w j. ang.) jest dostępny TUTAJ.

Facebook