Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
9 kwietnia, 2019 10:00 - 17:00

Konferencja „The Future of Gender Equality in European Research and Innovation”

9 kwietnia 2019 r. w ramach projektu GENDERACTION „Horyzont 2020” organizowana jest konferencja „Przyszłość równości płci w europejskich badaniach i innowacjach” (The Future of Gender Equality in European Research and Innovation). Celem wydarzenia jest przygotowanie gruntu dla przyszłości równości płci w Europie. W 2019 r. Europa świętuje 20 lat działań na rzecz równości płci w badaniach, a w 2020 r. Priorytety ERA takie jak równość płci i uwzględnienie problematyki zostaną poddane przeglądowi. Biorąc pod uwagę niedawne głosy przeciwko prowadzeniu badań dotyczących płci i równości płci w niektórych krajach europejskich, niezwykle ważne jest ożywienie naszych wspólnych wysiłków na rzecz promowania równości płci w badaniach europejskich.

Rola instytucji finansujących badania, zmian strukturalnych oraz innowacji, w tym otwartych innowacji, będzie nadal wiodąca w obszarze badań europejskich, dlatego też w konferencji wezmą udział decydenci, eksperci ds. płci, praktycy, naukowcy oraz przedstawiciele innych środowisk, którzy wyrażają zainteresowanie tematyką przyszłości równości płci w europejskich badaniach i innowacjach.

Wstępny program spotkania, link do rejestracji oraz więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie wydarzenia.

 


Szczegóły

Data:
9 kwietnia, 2019
Czas:
10:00 - 17:00
Strona internetowa:
http://genderaction.eu/future4genderinresearch/

NH Collection Brussels Centre
Boulevard Adolphe Max 7 1000 Belgium
Facebook