Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
4 kwietnia, 2019 17:00 - 21:00

Wydarzenie :: Jak kształtować przyszłą misję badawczą i innowacyjną UE w dziedzinie raka?

W dniu 4 kwietnia 2019 r. Stowarzyszenie Uniwersytetów EuroTech organizuje wieczorne wydarzenie w celu omówienia potencjalnej przyszłej misji badawczej i innowacyjnej UE w dziedzinie raka. Przygotowując się do potencjalnej misji badawczej i innowacyjnej UE, stowarzyszenie uniwersytetów EuroTech zaprosiło zróżnicowaną grupę czołowych ekspertów w dziedzinie biologii raka i technologii zdrowotnych w swoich uniwersytetach członkowskich, aby opracować kilka kluczowych zaleceń. Członkami think-tanku dot. ww. misji w ramach EuroTech są:

Douglas Hanahan, profesor i dyrektor Szwajcarskiego Instytutu Eksperymentalnych Badań nad Rakiem, EPFL (przewodniczący)
Sine Reker Hadrup, profesor na Wydziale Technologii Zdrowia, DTU
Alexis Gautreau, przewodniczący Wydziału Biologii, L’X
Yuval Shaked, profesor na Wydziale Lekarskim Technion i Technion-Israel Integrated Cancer Center
Jurjen Tel, adiunkt w dziedzinie inżynierii immunologicznej, TU / e
Wolfgang Weber, profesor i dyrektor Kliniki Medycyny Nuklearnej, Szpital Uniwersytecki Rechts der Isar, TUM.

Zalecenia zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia przez Douglasa Hanahana, profesora i dyrektora Szwajcarskiego Instytutu Eksperymentalnych Badań nad Rakiem, EPFL i przewodniczącego think-tanku EuroTech. Następnie zebrane zostaną konkretne opinie kluczowych interesariuszy w formie debaty panelowej i szerszej dyskusji z publicznością. W panelu wezmą udział Isabelle Manneh-Vangramberen, szefowa programów zdrowotnych i badawczych, Europejska Koalicja Pacjentów z Rakiem oraz Barbara Kerstiens, kierownik działu chorób niezakaźnych i wyzwania zdrowego starzenia się, DG ds. Badań i Innowacji w Komisji Europejskiej.

Wydarzenie ma charakter „tylko na zaproszenie”. Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem, wyślij e-mail na adres events@eurotech-universities.eu

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Alexem van Nieuwlandem, TU / e Liaison Officer, EuroTech Universities Alliance via a.l.m.v.nieuwland@tue.nl

Kontekst:

Uniwersytety EuroTech mają duże osiągnięcia w dziedzinie badań i innowacji, otrzymując 667 mln EUR w ramach finansowania w ramach programu „Horyzont 2020” i 224 granty ERC między nimi. Zdrowie i bioinżynieria stanowią ważny obszar współpracy badawczej EuroTech od wielu lat. Od momentu otwarcia naszego wspólnego biura w Brukseli w 2012 r. Organizujemy regularne debaty na temat obszarów o dużym znaczeniu dla wiodącej roli Europy w technologii.


Szczegóły

Data:
4 kwietnia, 2019
Czas:
17:00 - 21:00
Strona internetowa:
http://eurotech-universities.eu/how-to-shape-a-future-eu-research-and-innovation-mission-on-cancer/

Rue du Trône 98
Brussels, 1050 Belgium
Facebook