Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
4 kwietnia, 2019 09:00 - 10:30

Wydarzenie :: Europejskie strategie wobec AI

Europejskie strategie wobec AI: gdzie obecnie są państwa członkowskie, i w którym kierunku podążają?

Unia Europejska, aby pozostać konkurencyjną w globalnym wyścigu dotyczącym rozwoju sztucznej inteligencji, będzie potrzebować więcej inwestycji, więcej pracowników przeszkolonych w umiejętnościach związanych z AI oraz więcej wspólnych zasobów, w tym danych. Istotnym elementem wpływającym na rozwój technologii AI będzie środowisko regulacyjne, które może dotatkowo sprzyjać rozwojowi i wykorzystaniu sztucznej inteligencji . W tym celu,  w grudniu Komisja Europejska opublikowała „Skoordynowany plan w zakresie sztucznej inteligencji”, który zachęca wszystkie państwa członkowskie do opracowania własnych krajowych strategii w zakresie sztucznej inteligencji do połowy 2019 r. oraz do współpracy z KE w celu opracowania wspólnych wskaźników monitorujących rozwój i wdrażanie AI.

Podczas gdy niektóre państwa członkowskie stworzyły już krajowe strategie sztucznej inteligencji, inne nie uwzględniły rozwoju technologii sztucznej inteligencji w szerszych strategiach cyfrowych. Co więcej, każde państwo członkowskie jest inne, więc polityki, priorytety i zobowiązania finansowe w każdej krajowej strategii sztucznej inteligencji będą się różnić.

Center for Data Innovation zaprasza na spotkanie w celu omówienia postępów osiągniętych do tej pory we wszystkich państwach członkowskich. Dyskusja uczestników pomoże przy porównaniu celów i priorytetów oraz przyczyni się do aktualnej oceny, w jakim stopniu te strategie krajowe będą wspierać europejski cel stania się światowym liderem w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Potwierdzeni prelegenci:

  • Eline Chivot, Senior Policy Analyst, Center for Data Innovation
  • Irina Orssich, Policy Officer at DG CONNECT, European Commission
  • Janne Peltola, Counselor for Competitiveness (Industry and Internal Market), Permanent Representation of Finland to the EU
  • Pascal Rogard, Digital, Telecom and Postal Service Counselor, Permanent Representation of France to the EU
  • Virginijus Sinkevičius, Lithuania’s Minister of Economy and Innovation
  • Claudine Vliegen, Attaché for Telecom and Digital Affairs, Permanent Representation of the Netherlands to the EU

Śledź @DataInnovation i dołącz do dyskusji na Twitterze z hashtagiem #datainnovation.

Center for Data Innovation jest think tankiem typu non-profit i non-partisian, działającym na styku polityki dot. danych i polityki publicznej. Prowadzi wysokiej jakości niezależne działania badawcze i edukacyjne na temat wpływu zwiększonego wykorzystania informacji o gospodarce i społeczeństwie. Ponadto, formułuje i promuje takie polityki publiczne, których celem jest umożliwienie innowacji opartych na danych w sektorze publicznym i prywatnym, tworzenie nowych możliwości gospodarczych i poprawę jakości życia.Espace Banca Monte Paschi Belgio
Avenue d’Auderghem 22-28
Bruxelles, 1040 Belgium
Facebook