Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
4 kwietnia, 2019 09:00 - 16:30

Zaproszenie na Dzień z Horyzontem 2020

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapraszają na Dzień z Horyzontem 2020, który odbędzie się 4 kwietnia 2019 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4, Warszawa.

Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z wybranymi przykładami polskich projektów realizowanych w ramach programu Horyzont 2020 oraz możliwościami aplikowania w konkursach w latach 2019-2020. W ramach wydarzenia będzie można wziąć udział w krótkich równoległych sesjach tematycznych prowadzonych przez ekspertów KPK na temat wybranych działań w programie Horyzont 2020 i szczegółowych zasad aplikowania w otwartych konkursach. W ramach sesji odbędą się prezentacje takich instrumentów jak prestiżowy ERC czy pilotażowy EIC, o którego rozwoju więcej można przeczytać TUTAJ czy też działaniach w ramach „Upowszechnienia doskonałości i zapewnienie szerszego uczestnictwa” (SEWP – Sharing excellence and widening participation) oraz wielu innych.

Wydarzenie jest adresowane do osób i jednostek zainteresowanych aplikowaniem do programów ramowych, ale przede wszystkim do nowych uczestników, których pragniemy zainteresować unijnymi grantami i zachęcić do udziału w programie Horyzont 2020.

Biuro PolSCA wspiera starania badaczy pracujących w Polsce i krajowych jednostek naukowych w sięganiu po środki z programu ramowego Horyzont2020, jako naturalnego elementu ekosystemu wsparcia dla badań i innowacji, komplementarnego do źródeł krajowych i regionalnych. Warto jednak podkreślić, że zgodnie z nowymi zasadami dotyczącymi ewaluacji jednostek naukowych, udział w projektach H2020 będzie podwójnie premiowany, a w przypadku grantów ERC poczwórnie.

Osoby i zespoły mające pomysł na projekt oraz przygotowujące wnioski zapraszamy również na indywidualne konsultacje z naszymi ekspertami. Rejestracja na indywidualne konsultacje odbywa się za pomogą dodatkowego formularza zgłoszeniowego dostępnego od połowy marca.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja! Zapraszamy do udziału!

Zapraszamy do rejestracji

Agenda spotkania


Szczegóły

Data:
4 kwietnia, 2019
Czas:
09:00 - 16:30
Strona internetowa:
http://www.kpk.gov.pl/?event=dzien-z-horyzontem-2020

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej
ul. Rektorska 4
Warszawa, 00-614 Polska
+ Google Map

Organizator

Krajowy Punkt Kontaktowy
Adres e-mail:
kpk@kpk.gov.pl
Strona internetowa:
Zobacz stronę dla: Organizator
Facebook