Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
20 czerwca, 2019 09:00 - 16:00

„Równość oraz znaczenie płci w badaniach i innowacjach” – szkolenie w ramach projektu GENDERACTION

20 czerwca 2019 r. w Atenach odbędzie się szkolenie dla decydentów politycznych (policy makers) poświęcone wzmocnieniu równości i znaczenia płci w badaniach i innowacjach. Wydarzenie organizowane jest w kontekście projektu GENDERACTION „Horyzont 2020”, którego celem jest stworzenie innowacyjnej społeczności politycznej, aby wspierać wdrażanie priorytetu Europejskiej Przestrzeni Badawczej (ERA) w zakresie równości płci.

Wydarzenie ma być okazją do prowadzenia dialogu oraz wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk w zakresie równości płci. Szkolenie będzie poświęcone w szczególności takim zagadnieniom jak: projektowanie, wdrażanie i monitorowanie polityk w zakresie równości płci w badaniach naukowych i organizacjach finansujących badania, rola podmiotów finansujących badania w zakresie integracji wymiaru płci w badaniach i innowacjach. Udział przedstawicieli organizacji europejskich podczas dyskusji przy okrągłym stole będzie okazją do zbadania możliwości dalszego wzmacniania znaczenia płci na szczeblu UE.

Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli organizacji prowadzących i finansujących badania, reprezentantów instytucji promujących równouprawnienie płci, ekspertów ds. równości płci, badaczy oraz młodych naukowców.

Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim.

Udział w imprezie jest bezpłatny, wymagana jest jedynie rejestracja.

Program oraz link do rejestracji znajdują się tutaj.


Szczegóły

Data:
20 czerwca, 2019
Czas:
09:00 - 16:00
Strona internetowa:
http://genderaction.eu/genderaction-training-for-policy-makers/

”Leonidas Zervas” amphitheatre
48 Vassileos Constantinou Avenue
Athens, Grecja
+ Google Map
Facebook