Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
10 września, 2019 10:00 - 16:00

Side-event: Dialog i integracja frankofońska. Potencjał rozwoju wielopłaszczyznowej współpracy

W dniu 10 września br. w Warszawie odbędzie się side-event pt. „Dialog i integracja frankofońska.  Potencjał rozwoju wielopłaszczyznowej współpracy” w ramach Regional and Economic Diplomacy Summit. Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN będzie reprezentował dr Adam Knapik, który podsumuje wydarzenie w wystąpieniu „Ekonomia, o nauce i o innowacji – ważne synergie frankofońskie”.

Dlaczego warto wziąć udział?

Wydarzenie jest wspaniałą okazją, aby wspólnie wnieść wkład do  założeń idei promocji frankofonii w Europie i na świecie. Nie bez powodów mówimy, że język francuski jest bardziej niż kiedykolwiek twórczym językiem. To na bazie idei współpracy frankofońskiej są kreowane wielkie projekty międzynarodowe jak organizacje, instytucje europejskie, wspólne inicjatywy, programy i przedsięwzięcia. Należy spodziewać się, że wydarzenie  w Warszawie będzie miało wkład we frankofońską przestrzeń, która rozwija  możliwości współpracy międzynarodowej.

Frankofonia to nie tylko język ponieważ współpraca jest zauważalna w wielu wymiarach: politycznym, ekonomicznym, kulturalnym na poziomie regionalnym i globalnym, w wymiarze dwustronnym, wielostronnym w Europie, Afryce, Ameryce Północnej i na Karaibach, na Bliskim Wschodzie i w Azji oraz na Pacyfiku.

Frankofonia zarządza dziś narzędziem instytucjonalnym takim jak Międzynarodowa Organizacja Frankofonii czy innych form współpracy, które przyczyniają się do widoczności  jej działań. Inicjatywy międzynarodowe umożliwiają dzielenie się wiedzą oraz skuteczny dialog w zakresie polityki, gospodarki, rozwoju biznesu, tworzenia zdolności do innowacji, kultury, edukacji, młodzieży.

Szczegółowe informacje oraz link do rejestracji dostępne tutaj.


Szczegóły

Data:
10 września, 2019
Czas:
10:00 - 16:00
Strona internetowa:
http://regiosummit.pl/

Rue du Trône 98
Brussels, 1050 Belgium
Facebook