Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
21 kwietnia, 2021 09:15 - 11:15

Webinarium: Cultural Heritage in Digital Age

Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli oraz Instytut Polski w Brukseli serdecznie zapraszają na wydarzenie „Cultural Heritage in Digital Age”, które odbędzie się online w dniu 21 kwietnia (środa) w godz. 9.15-11.15. Wśród zaproszonych gości są przedstawiciele m.in. Komisji Europejskiej, europejskiej sieci DARIAH, a także Instytutów PAN.

Głównym celem webinarium jest zgromadzenie różnych aktorów zaangażowanych w proces digitalizacji dziedzictwa kulturowego, reprezentujących m.in. instytucje UE, europejskie sieci, instytucje dziedzictwa kulturowego czy też instytuty badawcze, aby podjąć dyskusję na temat obecnych możliwości i wartości wielostronnej współpracy w zakresie tworzenia, rozwijania i utrzymywania wydajnych rozwiązań cyfrowych zapewniających ochronę i zachowanie dziedzictwa kulturowego Europy. Wydarzenie jest również doskonałą okazją do zaprezentowania projektów badawczych finansowanych ze środków europejskich lub innych istotnych inicjatyw dotyczących digitalizacji europejskiego dziedzictwa kulturowego oraz do interesującej debaty na temat działań, które powinny zostać podjęte w przyszłości.

Pełny program wydarzenia dostępny jest tutaj.

Webinarium, prowadzone w języku angielskim, jest skierowane do wszystkich zainteresowanych procesem digitalizacji dziedzictwa kulturowego, dlatego serdecznie zachęcamy do dalszego rozpowszechnienia tej informacji!

Kiedy: środa, 21 kwietnia 2021, 9:15 – 11:15 

Jak: platforma CISCO WEBEX

Link do rejestracji: https://forms.gle/BDU8APTqTVzhMUMR8

Termin rejestracji: poniedziałek, 19 kwietnia 2021 (do końca dnia roboczego)


Szczegóły

Data:
21 kwietnia, 2021
Czas:
09:15 - 11:15

Biuro PolSCA
Rue du Trône 98
Bruksela, 1050 Belgium
+ Google Map

Organizatorzy

Biuro PolSCA
Instytut Polski w Brukseli
Facebook