Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Posiedzenie Rady Programowej Biura Promocji Nauki PolSCA PAN (kwiecień 2021)

13 kwietnia, 2021 14:00 16:00

W dniu 13 kwietnia 2021 po raz czwarty zorganizowano Posiedzenie Rady Programowej Biura Promocji Nauki PolSCA PAN, które ponownie zostało zorganizowane w formule online. W spotkaniu udział wzięli następujący członkowie Rady Programowej w kadencji 2019 – 2022:    
  • dr hab. Marek Konarzewski, Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, członek PAN, Przewodniczący Rady Programowej Biura PolSCA,
  • dr hab. Bogusław Buszewski, Wydział Chemii UMK, czł. koresp. PAN,
  • dr hab. Agnieszka Dobrzyń, Dyrektor Instytutu Nenckiego PAN,
  • dr hab. Agnieszka Cianciara, prof. ISP PAN, Instytut Studiów Politycznych PAN,
  • Magdalena Pszczółkowska, Zastępca Dyrektor Instytutu Polskiego w Brukseli,
  • Agata Janaszczyk, Radca ds. badań naukowych, Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE,
  • dr Tomasz Poprawka, Dyrektor Biura PolSCA.
Ponadto, w wydarzeniu uczestniczyli: prof. dr hab. Roman Słowiński (Wiceprezes PAN), dr Anna Plater-Zyberk (Dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą PAN), Maria Rogala (Zastępca Dyrektora Biura Współpracy z Zagranicą PAN) oraz przedstawicielki zespołu Biura PolSCA w Brukseli. Głównym elementem spotkania była prezentacja sprawozdania z działalności biura za minione półrocze, tj. od czasu poprzedniego posiedzenia w październiku 2020 wraz z omówieniem planów na pozostałą cześć 2021 roku. Dyrektor Tomasz Poprawka, przy współudziale dwóch ekspertek Biura dr Justyny Kramarczyk oraz Joanny Komperdy,  przedstawił główne nurty działań Biura PolSCA, czyli monitoring polityki naukowej UE, komunikację i upowszechnianie informacji , a także wsparcie uczestnictwa w programach Unii Europejskiej, w szczególności wobec społeczności naukowej Akademii. Członkowie Rady dyskutowali na temat zorganizowanych już wydarzeń, planowanych działań oraz szeregu wyzwań i priorytetów związanych z pracą Biura PolSCA PAN w Brukseli. Następne posiedzenie Rady Programowej zaplanowane jest na październik 2021.

Szczegóły

Data:
13 kwietnia, 2021
Czas:
14:00 – 16:00

Organizator

Biuro PolSCA

Rue du Trône 98
Brussels, 1050 Belgium
+ Google Map
Facebook