Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
31 marca, 2021 09:30 - 11:30

Webinarium PolSCA nt. Horyzontu Europa :: inauguracja cyklu wydarzeń on-line

Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli organizuje wydarzenie inaugurujące „Cykl webinariów PolSCA nt. Horyzontu Europa”, którego głównym celem jest wzmacnianie stanu wiedzy na temat programu ramowego UE ds. badań i innowacji – Horyzontu Europa (HE) wśród przedstawicieli środowiska naukowego Polskiej Akademii Nauk. Działania te realizowane są w synergii z programem PASIFIC, gdzie Biuro PolSCA zaangażowane jest w budowanie i wzmacnianie sieci wśród pracowników Instytutów PAN w kontekście pogłębiania wiedzy i wymiany najlepszych praktyk w zakresie nowej perspektywy ramowej UE.

Podczas spotkania Prezes PAN – Prof. Jerzy Duszyński przedstawi priorytety Akademii w kontekście Horyzontu Europa.  Uczestnicy dowiedzą się także o innych działaniach wspierających PAN w programach ramowych. Przedstawiciel Komisji Europejskiej – p. Stefan Weiers, omówi założenia Horyzontu Europa oraz jego integrację z Europejską Przestrzenią Badawczą. Natomiast p. Magdalena Bem-Andrzejewska – dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego, przedstawi Państwu krajowy system wsparcia uczestnictwa w Horyzoncie Europa. Na koniec, zostaną przybliżone planowane działania PolSCA w ramach cyklu webinariów poświęconych przygotowaniom do Horyzontu Europa.

Wydarzenie ma charakter zamknięty i skierowane jest wyłącznie do pracowników naukowych oraz menadżerów badań Polskiej Akademii Nauk. Odbędzie się ono w dniu 31 marca 2021 r. (środa) w godz. 9.30 – 11.30 w formule online

Pełna agenda spotkania dostępna jest tutaj.


Szczegóły

Data:
31 marca, 2021
Czas:
09:30 - 11:30

Biuro PolSCA
Rue du Trône 98
Bruksela, 1050 Belgium
+ Google Map

Organizator

Biuro PolSCA
Facebook