Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
9 grudnia, 2019 18:00 - 20:30

Wydarzenie: projekcja filmu dokumentalnego „Dziennikarz”

 

 

 

 

 

                                                       

 

 

Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli wraz z Biurem Regionalnym Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli działającym w ramach inicjatywy Dom Polski Wschodniej zapraszają na projekcję filmu dokumentalnego „Dziennikarz” (reż. Mateusz Kasiak, prod. Tomasz Biaduń), która odbędzie się 9 grudnia (poniedziałek) o godz. 18.00 w Domu Polski Wschodniej. Film opowiada o dziennikarzu, Leopoldzie Ungerze, dla którego dziennikarstwo było zawodem, rzemiosłem, sposobem na życie, ale i ogromną pasją. Leopold Unger, pseudonim „Brukselczyk”, do emigracji w 1969 r. pracował w „Życiu Warszawy”, później w belgijskim dzienniku „Le Soir”. Był stałym współpracownikiem paryskiej „Kultury” i Radia Wolna Europa, regularnie drukował komentarze w „International Herald Tribune”.

Dokument jest też próbą odpowiedzi na pytanie, czym jest tzw. dziennikarstwo poważne i jaka jest kondycja współczesnego dziennikarstwa. 
Kiedy: 9 grudnia (poniedziałek), godz. 18.00-20.30 (czas trwania filmu: 60 minut)
 
Gdzie: Dom Polski Wschodniej, Avenue de Tervueren 48
 
Rejestracja do 6 grudnia.
Po filmie zapraszamy do dyskusji z reżyserem Panem Mateuszem Kasiakiem oraz producentem filmu Tomaszem Biaduniem. Po dyskusji przewidziany jest poczęstunek.

Szczegóły

Data:
9 grudnia, 2019
Czas:
18:00 - 20:30

Dom Polski Wschodniej
Avenue de Tervuren 48
Bruksela, Belgium
Facebook