PolSCA na II Ogólnopolskim Kongresie Praw Obywatelskich w Warszawie

Aktualności

 

W dniach 14-15 grudnia 2018 w Muzeum Polin w Warszawie odbył się II Ogólnopolski Kongres Praw Obywatelskich. Kongres ten organizowany był w stulecie polskiej niepodległości, ale także w 70 lat od podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i w 25 lat po tym, jak Polska związała się postanowieniami Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Profesor Andrzej Friszke z PAN i prof. Andrzej Leder z IFIS PAN wraz z dr hab. Małgorzatą Molędą-Zdziech, dyrektorką Biura Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli debatowali 14.12. 2018 podczas II Kongresu Praw Obywatelskich w sesji zatytułowanej Co zrobiliśmy z naszą niepodległością? Od Konstytucji Marcowej z 1921 do Konstytucji kwietniowej 1997.  W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczestnicy dyskusji zastanawiali się nad tym, co zrobiliśmy z odzyskaną w roku 1918 wolnością, z wielu perspektyw: prawnej, historycznej, filozoficznej i socjologicznej.

Debatę moderował dr J. Kuisz, współdyrektor programu „Knowledge Bridges: Poland, Britain and Europe” w St. Antony’s College na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz redaktor naczelny „Kultury Liberalnej”.

Relacja z sesji dostępna jest pod linkiem:
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/panel/sesja-2-co-zrobiliśmy-z-naszą-niepodległością-od-konstytucji-marcowej-z-1921-do-konstytucji

 

Szczegółowy program Kongresu poniżej:

PROGRAM KPO pl_0


Facebook