Biuro PolSCA na Szczycie Dyplomacji Naukowej i Ekonomicznej w Warszawie

Aktualności

W dniach 9-10 września br. w Warszawie odbył się Szczyt Dyplomacji Naukowej i Ekonomicznej, którego głównym organizatorem było Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Temu międzynarodowemu wydarzeniu towarzyszyło wiele konferencji tematycznych, wśród których znalazło się także seminarium „Dialog i integracja frankofońska. Potencjał rozwoju wielopłaszczyznowej współpracy”.

Biuro PolSCA reprezentował w Warszawie dr Adam Knapik, który miał przyjemność poprowadzić dyskusję na temat możliwości jakie niesie ze sobą współpraca w ramach wspólnoty francuskojęzycznej na świecie oraz podsumować całodniowe wydarzenie w wystąpieniu zatytułowanym  „Ekonomia, o nauce i o innowacji – ważne synergie frankofońskie”.

Frankofonia, ze swoim potencjałem językowym i kulturowym, ale także naukowym i gospodarczym, to coraz częściej przywoływany temat, zwłaszcza w kontekście przewidywanego w kolejnych dekadach rozwoju kontynentu afrykańskiego.

Gratulujemy Organizatorom i Uczestnikom podjęcia interesującej dyskusji na temat wspólnoty francuskojęzycznej na świecie, jej przyszłości oraz możliwości współpracy jakie oferuje podmiotom naukowym i gospodarczym.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Zbigniewa Skrzyńskiego, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.


Facebook