Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzień Informacyjny o Horyzoncie Europa. Spotkanie regionalne z PolSCA PAN w Krakowie

27 czerwca, 2023 11:30 16:00

Biuro PolSCA PAN z siedzibą w Brukseli organizuje spotkanie dedykowane dla lokalnego środowiska PAN w Polsce południowej, które odbędzie się fizycznie w Krakowie w dniu 27 czerwca w godz. 11.30 do 16.00.

Jego celem jest przybliżenie misji Biura PolSCA, dyskusja na temat działań wspierających jednostki PAN w pozyskiwaniu środków unijnych, a także przedstawienie szeregu instrumentów finansowania badań z programu ramowego Horyzontu Europa. Szczególną uwagę poświęcimy na omówienie programów Marii Skłodowkskiej-Curie Actions (MSCA), pakietu Widening oraz narzędzi wspierania innowacji (tj. EIC Pathfinder, EIT). Spotkanie będzie też doskonałą okazją do poznania oferty wsparcia ze strony Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Południowo-Wschodnia.

W programie dnia znajduje się także robocze spotkanie z członkami Sieci Horizon Europe Navigators reprezentującymi Instytuty z siedzibą na terenie Polski Południowej. Zaplanowano również dedykowane spotkanie dla kierownictwa tychże Instytutów, podczas którego zaprezentowane będą narzędzia i obszary wsparcia Biura PolSCA oraz dyskusja nt. potrzeb jednostek w zakresie wsparcia i możliwości współpracy.


Niniejsze wydarzenie będzie drugim w 2023 roku spotkaniem fizycznym Zespołu PolSCA z interesariuszami Polskiej Akademii Nauk po trzech latach przerwy. W lutym br. podobne spotkanie odbyło się w Poznaniu.Jest ono organizowane w ramach serii „Horizon Europe Navigators MeetUps – cyklicznych spotkań dla członków sieci menadżerów nauki PAN, tzw. HE Navigators. Sieć tę Biuro PolSCA zainicjowało w 2021 roku w synergii z programem PASIFIC.

Zidentyfikowani wśród pracowników Instytutów Akademii HE Navigators wspierają skuteczną dystrybucję oferty szkoleniowej Biura PolSCA i partnerów oraz umożliwiają efektywne przekazywanie informacji w środowisku naukowym swoich Instytutów. Wspólnym celem Biura PolSCA oraz Sieci HE Navigators jest pogłębienie wiedzy i wymiany dobrych praktyk, a w konsekwencji – zwiększenie udziału Instytutów PAN w programie ramowym Horyzont Europa. Obecnie w sieci zaangażowane są 62 Instytuty PAN oraz kilka jednostek pomocniczych PAN.

Obowiązuje rejestracja na spotkanie – link do formularza rejestracyjnego można pozyskać u członków Sieci Horizon Navigators w każdym z Instytutów lub w wyniku bezpośredniego kontaktu z Biurem PolSCA pod adresem: joanna.komperda@polsca.pan.pl

Facebook