Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Horizon Europe Navigators MeetUp: MSCA Cofund 2023

19 października, 2023 09:30 11:00

Nadchodzące spotkanie sieci managerów i administratorów badań w Instytutach Polskiej Akademii Nauk, znanej jako „Horizon Europe Navigators”, będzie poświęcone tematowi konkursów MSCA Cofund 2023 w ramach programu Horizon Europe.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję wysłuchać prezentacji the European Research Executive Agency – Agencji Wykonawczej ds. Badań Europejskich (REA), która rzuci światło na nowości w ramach wezwań konkursowych MSCA Cofund otwierających się 10 października 2023 roku. Prezentacja pozwoli publiczności lepiej zrozumieć, co czeka potencjalnych wnioskodawców i jak wspierać instytucje badawcze w dostosowaniu swoich wewnętrznych procedur do zaleceń Komisji Europejskiej oraz jej celów politycznych.

Następnie przedstawiciele Krajowego Punktu Kontaktowego ds. MSCA przedstawią najlepsze praktyki, zalecenia i różne wskazówki dotyczące przygotowania udanego wniosku. Skupią się na aspekcie międzynarodowym oraz budowaniu konsorcjów w ramach MSCA.

Na koniec odbędzie się sesja dyskusyjna, podczas której uczestnicy będą mogli dzielić się swoimi doświadczeniami związanych z składaniem i zarządzaniem projektami MSCA Cofund.

Spotkanie zostanie przeprowadzone zarówno w języku angielskim, jak i polskim (dla sesji nt. dzielenia się doświadczeniami).

Facebook