Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

V4 Training for Research and Project Mangers

8 listopada, 2023 10:30 10 listopada, 2023 13:30

V4 Training for Research Project Managers to szkolenie przeznaczone dla doświadczonych menadżerów badań pracujących w działach projektów (przede wszystkim międzynarodowych: H2020 i Horyzont Europa) wyłącznie na uczelniach, w instytutach naukowych i badawczych (nie w przedsiębiorstwach) w działach odpowiedzialnych za pozyskiwanie, zarządzanie i raportowanie.

Wydarzenie, którego jesienna edycja odbędzie się między 8 a 10 listopada, jest organizowane w Brukseli przez Biuro PolSCA wraz z Czeskim Biurem Łącznikowym ds. Edukacji i Nauki (CZELO), Narodowym Biurem Badań, Rozwoju i Innowacji na Węgrzech (NRDIO) oraz Słowackim Biurem Łącznikowym ds. Badań i Rozwoju (SLORD). Jego głównym celem jest poszerzenie wiedzy, a zarazem wzmocnienie znaczenia działalności, pracowników działów projektów w instytutach, co z kolei przyczyni się do zwiększenia polskiego uczestnictwa w programie ramowym Horyzont Europa.

Łączna liczba uczestników z każdego kraju Grupy Wyszehradzkiej oraz z krajów stowarzyszonych w IGLO (Informal Group of RTD Liaison Offices) to 35 osób, w tym 7 menadżerów z Polski.

W programie najbliższej edycji znajdą się wystąpienia przedstawicieli Komisji Europejskiej, ekspertów z biur łącznikowych i belgijskich uniwersytetów. Ponadto zachęcamy uczestników do wymiany doświadczeń podczas pracy w grupach oraz spotkań networkingowych. 

Facebook