Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

IGLO OPEN: Europejskie wsparcie społeczności R&I na Ukrainie: stan rzeczy i spojrzenie w przyszłość

4 kwietnia, 2023 12:30 15:00

Biuro PolSCA Polskiej Akademii Nauk w Brukseli ma przyjemność zaprosić na wydarzenie IGLO OPEN: Europejskie wsparcie społeczności R&I na Ukrainie; stan rzeczy rok po wybuchu wojny i później, które odbędzie się we wtorek, 4 kwietnia w Brukseli.

Podczas tego wydarzenia chcielibyśmy przedstawić podsumowanie działań wspierających społeczność naukową Ukrainy na przestrzeni minionego roku, zwłaszcza w zakresie unijnych polityk i instrumentów na rzecz badań naukowych i innowacji. Ponadto chcielibyśmy dostarczyć uczestnikom spotkania aktualnych informacji o tym, jakie inne czynności należałoby przedsięwziąć w celu dalszego wsparcia ukraińskiego sektora akademickiego.

Będziemy mieli zaszczyt gościć następujących prelegentów:

Ruta ZARNAUSKAITE, Kierownik Działu Stowarzyszenia Horyzont Europa, DG ds. Badań Naukowych i Innowacji, Komisja Europejska

Marija FEDOTOVAITE, Specjalista ds. Polityki w Dziale MSCA, DG ds. Edukacji, Młodzieży, Sportu i Kultury, Komisja Europejska

Mychajło HREBENIUK, Pierwszy Sekretarz, Misja Ukrainy przy UE.


Organizatorem wydarzenia jest Biuro PolSCA. Dzięki uprzejmości brukselskiego biura Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR/BSP) spotkanie odbędzie się w ich siedzibie przy Rue Belliard 40 (piąte piętro). Spotkanie poprzedzi lekki lunch między 12.30 a 13.30.

W celu potwierdzenia udziału prosimy o REJESTRACJĘ do czwartku 30 marca. Wiadomość z ostatecznym potwierdzeniem udziału zostanie wysłany do uczestników na tydzień przed wydarzeniem.

Facebook