Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Horizon Europe Navigators MeetUp – konkurs MSCA Postdoctoral Fellowships

11 maja, 2023 09:30 12:00

Kolejne spotkanie sieci menadżerów badań w instytutach Polskiej Akademii Nauk, tzw. Nawigatorów Horyzontu Europy, poświęcone będzie konkursowi MSCA Postdoctoral Fellowships 2023, ogłoszonemu 12 kwietnia przez Komisję Europejską. Spotkanie odbędzie się we czwartek, 11 maja w godz. od 9.30 do 12.00 i będzie prowadzone w języku polskim.

Gośćmi spotkania będą m.in. ekspertki Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych – REA oraz przedstawicielki Krajowego Punktu Kontaktowego dla programów MSCA, działającego przy Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA. Przedstawią one założenia, cele oraz wymagania konkursu MSCA PF, który wspiera międzynarodową, interdyscyplinarną i międzysektorową mobilność naukowców ze stopniem doktora.

Ponadto spotkanie będzie też okazją do rozmowy z ekspertkami KPK/NAWA na temat wielorakich potrzeb wsparcia środowiska Akademii w zakresie ubiegania się o środki z MSCA.

Do udziału zapraszamy całą społeczność Polskiej Akademii Nauk, w szczególności przedstawicieli Instytutów zainteresowanych pełnieniem roli Instytucji Goszczącej w MSCA PF, w tym także naukowców – potencjalnych partnerów/opiekunów naukowych, którzy chętnie przyjęliby u siebie naukowców z zagranicy.

W ostatniej części spotkania odbędą się próbne prezentacje kilku Instytutów zaproszonych do udziału w spotkaniu  organizowanym przez Komisję Europejską w ramach inicjatywy EURAXESS Worldwide.

Program spotkania dostępny jest TUTAJ. Prosimy mieć na uwadze, że może ona jeszcze ulec drobnym modyfikacjom w zakresie zaproszonych gości.

Obowiązuje rejestracja na spotkanie – link do formularza rejestracyjnego można pozyskać u członków Sieci Horizon Navigators w każdym z Instytutów lub w wyniku bezpośredniego kontaktu z Biurem PolSCA pod adresem: joanna.komperda@polsca.pan.pl

Facebook