Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konferencja poświęcona wybitnym karierom naukowym „Outstanding research careers”

28 listopada, 2023 09:15 12:30

Konferencja poświęcona wybitnym karierom naukowym odbędzie się we wtorek 28 listopada 2023 r. w siedzibie Nordic House w Brukseli.

Wydarzenie to będzie organizowane przez biura łącznikowe Grupy V4 w Brukseli z udziałem Young European Universities Network (YERUN).

Planujemy pół dnia angażujących rozmów z interesującymi prelegentami reprezentującymi zarówno Komisję Europejską, jak i społeczność utalentowanych naukowców na wczesnym etapie kariery i w połowie kariery.

Zaproszeni przez nas naukowcy przedstawią swoją karierę naukową i przeanalizują wyzwania dzisiejszego krajobrazu badawczego. Poruszą oni kwestie związane z mobilnością, rozwojem kariery, umiejętnościami i zatrudnieniem. Ich doświadczenia są bardzo istotne dla obecnych polityk dotyczących kariery naukowej w Europie, zarówno na poziomie krajowym, jak i unijnym.

Biuro PolSCA PAN w Brukseli, jako jeden ze współorganizatorów wydarznia, zaprosiło Prof. Piotra Wcisło (Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu) jako jednego z prelegentów aby reprezentować polską perspektywę podczas konferencji.

Naszym celem jest udzielenie odpowiedzi na pytania o to, jak ułatwić karierę wszystkim naukowcom i w jaki sposób wyzwania stojące przed naukowcami w naszych regionach różnią się od tych, które są już dobrze znane w tej dziedzinie.

Po wydarzeniu odbędzie się lunch networkingowy.

Rejestracji można dokonać do 24 listopada 2023 r.:

Rejestracja dla osób uczestniczących w wydarzeniu w Brukseli

Rejestracja dla uczestników online

Pełny program (w j. angielskim)

Facebook