Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konkursy Biodiversa+ 2023 i 2024

16 czerwca, 2023 09:30 12:30

Narodowe Centrum Nauki i Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli mają przyjemność zaprosić Państwa na sesję informacyjną pt. „Introduction to Biodiversa+ calls 2023 i 2024. Integration of SSH and social/policy impact” poświęconą ważnym aspektom konkursów Europejskiego Partnerstwa Biodviersa+, które zostaną ogłoszone we wrześniu 2023 i 2024 w ramach programu ramowego Horyzont Europa.

Spotkanie odbędzie się wkrótce po opublikowaniu zapowiedzi tegorocznego konkursu Partnerstwa Biodiversa+ i będzie w szczególności skierowane do naukowców z dziedziny nauk przyrodniczych (LS) oraz nauk społecznych (SSH) pracujących w Polsce.

Celem tego webinarium jest przedstawienie ogólnych informacji nt. harmonogramu i tematyki tegorocznego konkursu oraz zwrócenie uwagi na ważne aspekty, które potencjalni wnioskodawcy powinni uwzględnić podczas planowania swojego projektu. Reprezentant Biodiversa+ opowie m.in. o tym, dlaczego w badania nad różnorodnością biologiczną i usługami ekosystemowymi warto uwzględniać nauki społeczne, a także jak skutecznie zapewnić wpływ projektu na życie społeczne i/lub polityczne, co stanowi jeden z wymogów konkursowych.

W drugiej części spotkania polscy beneficjenci BiodivERsA i Biodiversa+ podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie przygotowania wniosku, współpracy z partnerami zagranicznymi, angażowania interesariuszy oraz integracji aspektów SSH w badania nad bioróżnorodnością.

Po spotkaniu planowane jest rozesłanie broszury z listą uczestników spotkania, którzy podczas rejestracji wyrażą chęć nawiązania współpracy z innymi uczestnikami w kontekście konkursów Biodiversa+.

Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim i jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych pozyskaniem środków finansowych na projekty naukowe w dziedzinie bioróżnorodności. Termin REJESTRACJI upływa 14 czerwca.

Agenda spotkania jest dostępna TUTAJ.

Facebook