Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Sesja informacyjna nt. inicjatywy The Widening – nowej grupy społecznościowej i usługi medialnej powołanej, aby wypełniać lukę obszaru B+R w Europie Środkowo-Wschodniej

5 grudnia, 2022 14:00 15:00


Biuro Promocji Nauki PolSCA Polskiej Akademii Nauk w Brukseli we współpracy z Science|Business organizują wspólnie sesję informacyjną na temat nowej społeczności oraz serwisu medialnego, mających przyczynić się do wypełniania luki badawczo-innowacyjnej w Europie – The Widening. Ta bezpłatna usługa koncentruje się na polityce i inwestycjach w dziedzinie nauki i technologii w Europie Środkowej i Wschodniej (en. CEE – Central and Eastern Europe), śledzi rozwój i wyzwania w zakresie badań i rozwoju w regionie, a także umożliwia łączenie różnych interesariuszy – wypełniając bardzo potrzebną przestrzeń w obszarze komunikacji i promocji, a także współpracy i sieciowania.

Wydarzenie, którego gospodarzem będzie Biuro PolSCA PAN w Brukseli, odbędzie się w poniedziałek, 5 grudnia 2022 r. w godzinach 14.00 – 15.00 i będzie realizowane w całości w formule online (na platformie Webex). Webinarium skierowane jest głównie do polskich odbiorców z branży B+R, tj. uniwersytetów, instytucji badawczych, stowarzyszeń akademickich i innych instytucji otoczenia nauki. Spotkanie ma przyciągać i inspirować różnych aktorów: począwszy od kierownictwa instytucjonalnego, przez menadżerów badań, ekspertów ds. współpracy międzynarodowej czy promocji i komunikacji, aż po indywidualnych badaczy zainteresowanych polityką naukową UE.

Podczas zaplanowanej sesji informacyjnej jej uczestnicy otrzymają szczegółowe informacje na temat inicjatywy  The Widening wraz z wprowadzeniem do sieci i usług Science|Business. Po prezentacjach  odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi. Gośćmi spotkania są: Maryline Fiaschi – CEO Science|Business oraz Luca Segantini – Senior Adviser w Science|Business, do których dołączy Ewa Kocińska-Lange – Dyrektor biura NCBR w Brukseli (NCBR jest członkiem sieci Science|Business ).

Wymagana jest rejestracja przez LINK w terminie do 4 grudnia (do końca dnia).


Czym jest inicjatywa The Widening?

The Widening to inicjatywa Science|Business, która śledzi rozwój i wyzwania w zakresie badań i rozwoju w regionie CEE, przygląda się możliwościom inwestycyjnym w nauce i technologii, a także obserwuje ludzi, politykę i programy, które za tym wszystkim stoją. Serwis ten będzie skierowany do liderów w zakresie badań i rozwoju – publicznych i prywatnych – w Europie Środkowej i Wschodniej, a także w Brukseli i innych zachodnich stolicach, pragnących wypełnić lukę B+R między Wschodem a Zachodem Europy.

Inicjatywa ta wypełnia istotną lukę w krajobrazie medialnym dotyczącym regionu CEE i zapewnia unikalny kanał dla organizacji badawczo-rozwojowych działających w całym regionie, aby uzyskać lepszą widoczność i rozpoznawalność międzynarodową, budować świadomość wśród potencjalnych partnerów (w i poza regionem CEE) oraz łączyć interesariuszy za pośrednictwem dedykowanej sieci Science|Business.

Nawiązywanie kontaktów i wymiana informacji animowana będzie za pośrednictwem serii spotkań eksperckich czy wydarzeń na wysokim szczeblu oraz poprzez aktywną społeczność internetową, która pomoże regionalnym liderom na rynku badań naukowych i innowacji w identyfikowaniu potencjalnych partnerów oraz nawiązywaniu z nimi kontaktów w Europie Środkowej i Wschodniej oraz innych częściach Europy i świata.

Inicjatywa The Widening jest usługą zainicjowaną i wdrażaną przez Science|Business i nie jest powiązana z instytucjami UE ani programami UE, w szczególności programem ramowym Horyzont Europa i jego częścią „Widening participation and spreading excellence”.

Jakie są korzyści dla podmiotów sektora B+R w Polsce?

Organizacje prowadzące badania (RPO), takie jak uniwersytety, Polska Akademia Nauk wraz z siecią instytutów badawczych oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz mogą skorzystać na dołączeniu do inicjatywy The Widening na kilka sposobów:

  • otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej
  • wzmocnić widoczność swojej organizacji
  • identyfikować i łączyć się z potencjalnymi partnerami w Europie
  • mieć dostęp do wiedzy i uczestniczyć w ekskluzywnych wydarzeniach
  • omawiać kluczowe tematy w ramach tej społeczności, w celu rozwoju i poszerzania dialogu.

Science|Business istnieje po to, by łączyć trzy światy, które powinny ze sobą współpracować, ale zbyt często nie znajdują wspólnej przestrzeni czy języka: przemysł, badania i polityka naukowa. Sieć Science|Business zrzeszająca uniwersytety, organizacje badawcze, firmy oraz instytucje polityczne jest wyjątkowo potężnym forum do napędzania innowacji. Nasze biuletyny docierają do najbardziej wpływowych innowatorów i decydentów w Europie. Nasze spotkania gromadzą prelegentów
i odbiorców, którzy widzą potrzeby zmian – i je implementują. Nasze raporty wykorzystują wiedzę fachową i unikalną wiedzę na temat kształtowania polityki europejskiej, aby analizować i wskazywać działania na przyszłość. Dołącz bezpłatnie tutaj: https://sciencebusiness.net/widening

Facebook