Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie Horizon Europe Navigators: Horizon Europe financial novelties. From project-based remuneration to lump sum funding

1 grudnia, 2022 09:30 12:00

Zbliżające się spotkanie sieci menedżerów nauki Horizon Navigators z instytutów Polskiej Akademii Nauk poświęcone będzie budżetowaniu projektów, w szczególności polityce wynagrodzeń.

Program ramowy Horyzont Europa wprowadził kilka nowości w zarządzaniu finansowym projektów, takie jak stawki dzienne czy wynagrodzenie ryczałtowe. Jednocześnie metoda project-based remuneration pozostaje dostępna dla beneficjentów. Możliwe jest również zastosowanie kosztów jednostkowych w ramach określonych instrumentów.

Podczas spotkanie przegląd nowości w zakresie finansów i proponowanych uproszczeń przedstawi słuchaczom przedstawiciel Komisji Europejskiej.

Następnie ekspert Horyzontalnego Punktu Kontaktowego w Polsce omówi możliwości i scenariusze dla Instytutów PAN w zakresie zarządzania wynagrodzeniami projektowymi.

Na koniec uczestnicy będą mieli okazję omówić i podzielić się swoimi doświadczeniami z zarządzania finansami w projektach Horyzontu Europa, przede wszystkim w zakresie wynagrodzeń.

Facebook