Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie networkingowe PAN – CNR w kontekście Horyzontu Europa

17 listopada, 2022 09:30 13:00

Biuro Promocji Nauki Polskiej PolSCA PAN w Brukseli oraz brukselskie biuro łącznikowe Włoskiej Rady ds. Badań Naukowych CNR organizują spotkanie sieciujące, którego celem jest wsparcie wspólnych działań badaczy i badaczek PAN i CNR w inicjowaniu, budowaniu konsorcjów międzynarodowych i łącznym występowaniu w konkursach Horyzontu Europa. Pomysł zrodził się w oparciu o ścisłą współpracę Biura PolSCA oraz biura łącznikowego CNR w Brukseli w ramach sieci IGLO. Obydwa biura wspólnie zdefiniowały potrzeby oraz partnerów z dużym potencjałem udziału w projektach międzynarodowych.

Polska Akademia Nauk (PAN) i Włoska Rada ds. Badań Naukowych (CNR), jako organizacje prowadzące badania, doceniają kluczową wartość międzynarodowych badań prowadzonych w ramach współpracy wielostronnej. Działające w Brukseli biura łącznikowe: PolSCA PAN Office i CNR Brussels Branch swoimi działaniami przyczyniają się do realizacji tych założeń. Ich wspólną misją jest dostarczanie interesariuszom odpowiednich informacji i odpowiedniego poziomu pomocy w procesie aplikowania o dotacje z Horyzontu Europa. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu jest umożliwienie wyszukiwania partnerów i procesów budowania konsorcjów poprzez takie wydarzenia, jak to organizowane 17 listopada.

Jako działania wstępne PolSCA – we współpracy z siecią menadżerów badań HE Navigators – zidentyfikowała badaczy i instytuty PAN zainteresowane (i) nawiązaniem partnerstwa akademickiego z naukowcami CNR lub (ii) dalszym rozwojem istniejącej współpracy. Interesariusze PAN zostali poproszeni o wskazanie ich zainteresowań jednostkami CNR oraz konkretnymi zespołami. Na podstawie odpowiedzi, brukselski oddział CNR zweryfikował zainteresowanie odpowiednich interesariuszy po stronie CNR. Na tej bazie sporządzono ostateczną agendę spotkania brokerskiego on-line, do którego zaproszono 17 naukowców z 11 instytutów PAN oraz ok. 35 naukowców ze struktur CNR. Po zakończeniu spotkania brokerskiego online, współorganizatorzy przewidują spotkania warsztatowe na żywo, które mają doprowadzić do zawiązania konsorcjum i wspólnego pisania wniosku projektowego.

Facebook