Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie informacyjne na temat technologii wodorowej w krajach Grupy Wyszehradzkiej. W poszukiwaniu synergii

8 lutego, 2022 14:00 17:00

W imieniu czterech brukselskich biur łącznikowych krajów Grupy Wyszehradzkiej, tj. Narodowego Biura Badań, Rozwoju i Innowacji na Węgrzech (NRDIO), Czeskiego Biura Łącznikowego ds. Edukacji i Badań Naukowych (CZELO), Biura Promocji Nauki PAN w Brukseli (PolSCA) oraz Słowackiego Biura Łącznikowego ds. Badań i Rozwoju (SLORD) serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym na temat technologii wodorowych, otwartego dla szerokiej społeczności interesariuszy. Wydarzenie organizowane jest w ramach trwającej węgierskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej.

Przewiduje się, że wodór odegra ważną rolę w transformacji energetycznej i pomoże europejskim gospodarkom osiągnąć ambitne cele w zakresie redukcji Co2 w nadchodzących latach. Badania i innowacje w zakresie wodoru stały się również priorytetem w krajach Grupy Wyszehradzkiej – opracowywane są strategie wodorowe, powstają kolejne stowarzyszenia wodorowe.

Cel wydarzenia informacyjnego jest dwojaki:

  • zaprezentowanie zainteresowanym stronom z krajów V4 – reprezentującym decydentów, badania i przemysł – europejskich inicjatyw, programów i partnerstw związanych z wodorem;
  • zaprezentowanie głównym aktorom europejskim najnowszych osiągnięć krajów V4 w zakresie technologii wodorowej.

Ta dwustronna komunikacja umożliwi uczestnikom wzajemne informowanie się o programach krajowych i europejskich, uzyskanie jaśniejszego obrazu co do szerokiego krajobrazu badań i innowacji w zakresie wodoru, i wreszcie – zdefiniowanie synergii i możliwych obszarów przyszłej współpracy.

Wydarzenie ma stanowić kamień milowy na drodze do jeszcze lepszej komunikacji i przyszłej współpracy między uczestnikami wydarzenia z Czech, Węgier, Polski i Słowacji. Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych z innych krajów.

Program wydarzenia jest dostępny pod LINKIEM.

Udział w spotkaniu wymaga rejestracji poprzez następujący FORMULARZ. Rejestracja jest otwarta do 7 lutego do godz. 10.00. Link do spotkania zostanie rozesłany wśród zarejestrowanych uczestników na dzień przed wydarzeniem, tj. 7 lutego popołudniu.

Facebook