Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

V4 Training wiosna 2022

28 marca, 2022 09:00 31 marca, 2022 13:00

Wydarzenie „V4 Training” – organizowane przez Biuro PolSCA wraz z Czeskim Biurem Łącznikowym ds. Edukacji i Nauki (CZELO), Narodowym Biurem Badań, Rozwoju i Innowacji na Węgrzech (NRDIO) oraz Słowackim Biurem Łącznikowym ds. Badań i Rozwoju (SLORD) – skierowane jest do menadżerów badań, którzy w ramach swoich obowiązków zajmują się m.in administracją i pozyskiwaniem środków.

Jest to wydarzenie cykliczne, odbywające się dwa razy do roku (na wiosnę i jesienią) – obecnie w formacie online.

Więcej informacji na temat poprzednich edycji oraz ich uczestników:

Link: V4 Training wiosna 2021

Link: V4 Training jesień 2019

Szkolenie przewiduje udział menadżerów badań – pracujących na uczelniach, w instytutach naukowych i badawczych przy pozyskiwaniu, zarządzaniu i raportowaniu projektów (przede wszystkim ze środków międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem H2020 i Horyzont Europa) – z każdego kraju Grupy V4 oraz z krajów stowarzyszonych w IGLO (Informal Group of RTD Liaison Offices) w łącznej liczbie 30 osób.

W planie najbliższego wydarzenia, które odbędzie się 28, 29 i 31 marca w godzinach 9:00-13:00, znajdą się m.in. liczne prezentacje na temat wybranych aspektów programu Horyzont Europa, w tym m.in.prezentacje dotyczące MSCA czy instrumentów Widening lub synergii z Erasmus+, nawiązywania współpracy w ramach ERA (Europejska Przestrzeń Badawcza) i procedury komitetowej w Komisji Europejskiej oraz liczne sesje w zakresie dobrych praktyk w zarządzaniu badaniami i projektami, w tym umowa grantowa, zasady komunikacji, praktyki Open science, etc.

Ponadto uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w sesjach interaktywnych w podgrupach oraz w dobrowolnym spotkaniu networkingowym.

Więcej informacji (w j. angielskim) w programie poniżej:

Link: PROGRAM V4 TRAINING

Facebook