Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Webinarium PolSCA nt. Horyzontu Europa :: Widening participation & spreading excellence

29 października, 2021 09:30 12:00

Po okresie letniej przerwy Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli powraca z realizacją wydarzeń w ramach „Cykl webinariów PolSCA nt. Horyzontu Europa”. Celem spotkań dedykowanym przedstawicielom środowiska naukowego Polskiej Akademii Nauk jest wzmacnianie stanu ich wiedzy na temat programu ramowego UE ds. badań i innowacji – Horyzontu Europa (HE). Działania te realizowane są w synergii z programem PASIFIC, gdzie Biuro PolSCA zaangażowane jest w budowanie i wzmacnianie sieci wśród pracowników Instytutów PAN w kontekście pogłębiania wiedzy i wymiany najlepszych praktyk w zakresie nowej perspektywy ramowej UE – Horizon NAVIGATORS.

Głównym celem tego konkretnego seminarium internetowego będą działania na rzecz Poszerzania uczestnictwa i rozpowszechniania doskonałości (en. Widening participation and sharing excellence) w ramach programu Horyzont Europa, które przyczyniają się do zwiększania potencjału badawczego i innowacyjnego tzw. krajów wideningowych do których należy także Polska. Beneficjenci tych działań będą mieli szansę wzmocnić swój potencjał naukowy i organizacyjny, by tym samym zwiększyć swój udziału w międzynarodowych konsorcjach, otwierając istniejace sieci wspólpracy, tworząc nowe, etc.

Aktualne możliwości finansowania działań tej części programu ramowego Horyzont Europa są określone w odpowiednim Programie prac na lata 2021–2022 (en. Work Programme 2021-2022), a informacje i szczegółowe informacje na temat składania wniosków znajdują się na Funding and Tenders portal.

Podczas spotkania przedstawciel DG RTD omówi ogólną strukturę i logikę interwencji tej części programu ramowego, które zostaną uzupełnione szczegółowymi informacjami dotyczącymi przygotowania wniosku i procedury oceny prowadzonej przez REA. W ramach krajowych działań wspierających swoją ofertę omówią eksperci KPK. Ostatnim elementem spotkania będą wypowiedzi beneficjentów PAN, którzy realizują projekty Twinning oraz ERA Chairs.

Wydarzenie ma charakter zamknięty i skierowane jest wyłącznie do pracowników naukowych oraz menadżerów badań Polskiej Akademii Nauk.

Webinarium dbędzie się w dniu 29 października 2021 r. (piątek) w godz. 9.30 – 12.15 w formule online.

Spotkanie prowadzone będzie w j. angielskim.

Pełna agenda spotkania dostępna jest TUTAJ.


Spotkanie inauguracyjne z ogólnym wprowadzeniem do programu Horyzont Europa i drugie webinarium poświęcone klastrom, misjom i partnerstwom w ramach filaru II odbyły się w I połowie 2021 r. W drugiej połowie roku zespół PolSCA przeprowadzi szereg webinariów uzupełniających. Zaprezentują one na przykład kluczowe polityki i tematy konkursowe w ramach wybranych klastrów, a także konkretne instrumenty finansowania (np. MSCA lub narzędzia widening) lub też finansowe i prawne aspekty realizacji projektów.

Facebook