Podsumowanie projektu promocji języka francuskiego w Częstochowie

Aktualności

4 czerwca 2018 r. dr Adam Knapik uczestniczył w podsumowaniu projektu promocji języka francuskiego w Częstochowie, który powstał w ramach współpracy Urzędu Miasta Częstochowy oraz francuskiego miasta partnerskiego Lourdes. Innowacyjny w skali krajowej projekt realizowany był przez romanistki-wolontariuszki w 12 częstochowskich szkołach podstawowych, a uczestniczyło w nim aż 180 uczniów.

Specjalnie na potrzeby tego projektu przygotowany został program kursu języka francuskiego zatytułowany „Tour de France avec Julie et Olivier”, który miał na celu umożliwienie młodzieży poznanie prostych wyrażeń językowych oraz cywilizacji francuskiego obszaru językowego i w ten sposób zachęcenie do kontynuowania nauki tego języka.

Projekt wsparli: pan Frédéric de Touchet – Konsul Generalny Francji w Krakowie, pani Anna Krasuska-Terrillon – Konsul Honorowa Francji w Katowicach, pani Sylwia Wandziuk-Obłuska – Radca Przedstawicielstwa Walonia-Bruksela w Warszawie oraz Instytut Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach reprezentowany tego dnia przez p. dr Ewę Półtorak – Zastępcę Dyrektora ds. współpracy z otoczeniem.

Dr Adam Knapik brał udział w pracach nad przygotowaniem tego projektu oraz koordynował jego realizację w 2017 r. jako pracownik Referatu Współpracy Krajowej i Zagranicznej Urzędu Miasta Częstochowy.

Serdecznie gratulujemy Częstochowie pomysłu na promocję kultury frankofońskiej, a Nauczycielkom i Uczniom życzymy wytrwałości oraz wielu sukcesów!

 

Zdjęcie dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Częstochowy.


Facebook