Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Webinarium PolSCA nt. Horyzontu Europa: Klaster 2 „Kultura, kreatywność i społeczeństwo integracyjne”

9 grudnia, 2021 10:00 12:00

Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu webinariów PolSCA nt. Horyzontu Europa, tym razem poświęcone Klastrowi 2 „Kultura, kreatywność i społeczeństwo integracyjne” w filarze II programu Horyzont Europa (HE).

Webinarium odbędzie się 9 grudnia 2021 r. (czwartek) w godz. 10.00 – 12.00 w formule online; wydarzenie w języku polskim. 

Jeśli nie otrzymali Państwo formularza rejestracyjnego od swojego Instytutu, prosimy o kontakt na adres magdalena.dobrzynska@polsca.pan.pl (rejestracja do 7.12.2021).
Agenda spotkania dostępna jest TUTAJ.

Tematem spotkania będzie Klaster 2 Horyzontu Europa „Kultura, kreatywność i społeczeństwo integracyjne”, którego celem jest zapewnienie interdyscyplinarnej, opartej na wynikach badań naukowych wiedzy, głównie z obszaru nauk społecznych i humanistycznych, dla lepszego zrozumienia i stawienia czoła najpilniejszym wyzwaniom społecznym, gospodarczym, technologicznym i kulturowym.

W czasie sesji skupimy się na zachętach, możliwościach i wyzwaniach związanych z aplikowaniem i uczestnictwem przedstawicieli nauk społeczno-humanistycznych w Horyzoncie Europa, w szczególności konkurach Klastra 2., nabór do 20 kwietnia 2022 r.

Wesprze nas w tym ekspert Krajowego Punktu Kontaktowego, a przedstawiciele m.in. Wydziału I. PAN przedstawią dobre praktyki w zakresie projektów międzynarodowych realizowanych w ubiegłych latach.
Zakończymy sesją pytań i dyskusją nt. praktycznych rozwiązań wspierających badaczy z nauk społeczno-humanistycznych w Horyzoncie Europa, m.in. tworzeniem i włączaniem się w konsorcja projektowe czy wyszukiwaniem projektów w innych klastrach Horyzontu Europa, w których przewidziano prace z zakresu nauk społeczno-humanistycznych.

Wydarzenie ma charakter zamknięty i skierowane jest wyłącznie do pracowników naukowych oraz menadżerów badań Polskiej Akademii Nauk.

Webinarium dla pracowników PAN poprzedzą dwa dni wydarzeń organizowanych przez Komisję Europejską i dedykowanych klastrowi 2.: dzień informacyjny 7.12. oraz spotkania brokerskie 8.12

Zachęcamy do udziału w całym „trójpaku” nt. klastra 2.

Spotkanie jest częścią serii webinariów PolSCA na temat Horyzontu Europa, które mają na celu pogłębienie wiedzy przedstawicieli środowiska naukowego Polskiej Akademii Nauk o unijnym programie ramowym na rzecz badań i innowacji. Organizując webinaria dążymy do wspierania naukowców i pracowników biur obsługi projektów w sieci 70 instytutów Polskiej Akademii Nauk w efektywnym udziale w konkursach w ramach HE.

Facebook