Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Webinarium PolSCA nt. Horyzontu Europa: Klaster 6 „Żywność, biogospodarka, zasoby naturalne, rolnictwo i środowisko.”

30 listopada, 2021 09:30 13:00

Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli zaprasza pracowników Polskiej Akademii Nauk na kolejne spotkanie w ramach Cyklu webinariów PolSCA nt. Horyzontu Europa. Głównym celem tego konkretnego webinarium będzie omówienie założeń i priorytetów klastra 6 Horyzontu Europa pt. Żywność, biogospodarka, zasoby naturalne, rolnictwo i środowisko. Aktualne możliwości finansowania badań i innowacji w tej części programu ramowego określa Program prac dla klastra 6 na lata 2021–2022 (en. Work Programme 2021-2022).

W spotkaniu weźmie udział przedstawicielka Komisji Europejskiej (DG AGRI), która omówi ogólne cele i główne kierunki tematyczne klastra 6. Szczegółowy zakres oferty konkursowej na rok 2022 dla poszczególnych destynacji (kierunków tematycznych) klastra zostanie zaprezentowany przez ekspertkę Krajowego Punktu Kontaktowego działającego przy Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Uczestnicy spotkania będą mieli również okazję usłyszeć o nowościach w procesie i kryteriach ewaluacji wniosków, które przedstawi pracownik Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych (Research Executive Agency – REA).

W drugiej części spotkania zaproszeni naukowcy z instytutów Polskiej Akademii Nauk podzielą się swoimi doświadczeniami i najlepszymi praktykami z przygotowywania i realizacji projektów finansowanych jeszcze w programie Horyzont 2020 (wyzwanie społeczne 2).

Wydarzenie ma charakter zamknięty i skierowane jest wyłącznie do pracowników naukowych oraz menadżerów badań Polskiej Akademii Nauk.

Webinarium odbędzie się 30 listopada 2021 r. (wtorek) w godz. 9.30 – 13.00 w formule online.

Pełna agenda spotkania jest dostępna TUTAJ.


Celem spotkań dedykowanych przedstawicielom środowiska naukowego PAN jest wzmacnianie stanu ich wiedzy na temat programu ramowego UE ds. badań i innowacji – Horyzontu Europa (HE). Działania te realizowane są w synergii z programem PASIFIC, w którym Biuro PolSCA zaangażowane jest w budowanie i wzmacnianie sieci wśród pracowników Instytutów PAN w kontekście pogłębiania wiedzy i wymiany najlepszych praktyk w zakresie nowej perspektywy ramowej UE – Horizon NAVIGATORS.

Spotkanie inauguracyjne z ogólnym wprowadzeniem do programu Horyzont Europa i drugie webinarium poświęcone klastrom, misjom i partnerstwom w ramach filaru II odbyły się w I połowie 2021 r. W drugiej połowie roku zespół PolSCA przeprowadzi szereg webinariów uzupełniających. Zaprezentują one na przykład kluczowe polityki i tematy konkursowe w ramach wybranych klastrów, a także konkretne instrumenty finansowania (np. MSCA lub narzędzia widening) lub też finansowe i prawne aspekty realizacji projektów.

Facebook