V4 Training – rozpoczęliśmy nabór do kolejnej edycji (wiosna 2023)!

Aktualności

Ponownie ruszył nabór uczestników kolejnej edycji „V4 Training for Research Project Managers”! Zapraszamy do Brukseli (29, 30 i 31 marca) menedżerów badań pracujących w działach projektów uczelni, instytutów naukowych i badawczych odpowiedzialnych za pozyskiwanie, zarządzanie i raportowanie. Zgłoszenia są przyjmowane do 29 stycznia 2023!

Wraz z początkiem roku rozpoczynamy kolejną rekrutację do naszego flagowego szkolenia „V4 Training”, na które zapraszamy do Brukseli 29, 30 i 31 marca. Tak jak dotychczas, organizujemy je we współpracy z Czeskim Biurem Łącznikowym ds. Edukacji i Nauki (CZELO), Narodowym Biurem Badań, Rozwoju i Innowacji na Węgrzech (NRDIO) oraz Słowackim Biurem Łącznikowym ds. Badań i Rozwoju (SLORD).

Szkolenie jest przeznaczone dla doświadczonych menadżerów badań pracujących w działach projektów (przede wszystkim międzynarodowych: H2020 i Horyzont Europa) wyłącznie na uczelniach, w instytutach naukowych i badawczych (nie w przedsiębiorstwach) w działach odpowiedzialnych za pozyskiwanie, zarządzanie i raportowanie.

Jego głównym celem jest poszerzenie wiedzy, a zarazem wzmocnienie znaczenia działalności, pracowników działów projektów, co z kolei przyczyni się do zwiększenia polskiego uczestnictwa w programie ramowym Horyzont Europa.

W programie V4 Training można zazwyczaj znaleźć wystąpienia przedstawicieli Komisji Europejskiej, ekspertów z biur łącznikowych czy uniwersytetów. Ponadto zachęcamy uczestników do wymiany doświadczeń podczas pracy w grupach oraz spotkań networkingowych. Szczegóły najbliższej edycji przedstawimy wyłonionym uczestnikom w lutym 2023.

Aby zgłosić swoją kandydaturę należy wypełnić do 29 stycznia (do końca dnia) formularz zamieszczony poniżej oraz przesłać CV na adres polsca@polsca.pan.pl. Do udziału w szkoleniu Biuro PolSCA zaprosi 7 osób (łączna liczba uczestników wynosi 35).

Udział w „V4 Training for Research Project Managers” jest bezpłatny, natomiast koszty podróży i zakwaterowania są po stronie zaproszonych uczestników.

Link: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY V4 TRAINING (wiosna 2023)

Ostatnie edycje:

Jesień 2022 (stacjonarnie)

Wiosna 2022 (online)


Facebook